User:Mihai.zamfir30/1988–89 Divizia C
Seria 1 https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_08/?pg=40&layout=s
Seria 2 https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_08/?pg=43&layout=s
Seria 3 https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_08/?pg=46&layout=s
Seria 4 https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_08/?pg=59&layout=s
Seria 5 https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_08/?pg=62&layout=s
Seria 6 https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_08/?pg=65&layout=s
Seria 7 https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_08/?pg=68&layout=s
Seria 8 https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_08/?pg=74&layout=s
Seria 9 https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_08/?pg=77&layout=s
Seria 10 https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_09/?pg=1&layout=s
Seria 11 https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_09/?pg=4&layout=s
Seria 12 https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_09/?pg=7&layout=s
Round 1[edit]
DATE (1988, 09, 04) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_09/?pg=13&layout=s
SERIE 1 ROUND 1 CSM Bucecea - Minerul Gura Humorului x - x Avântul Frasin - ITA Celuloza Piatra Neamț x - x FORTUS Iași - Cetatea Târgu Neamț x - x Metalul Rădăuți - Foresta Fălticeni x - x Metalul Roman - Laminorul Roman x - x Steaua Minerul Vatra Dornei - Metalul Botoșani x - x Aurora Târgu Frumos - Constructorul Iași x - x Zimbrul Siret - Carpați Gălănești x - x
SERIE 2 ROUND 1 Victoria CFR Tecuci - Proletarul Bacău x - x Petrolul Moinești - Știința NAVROM Galați x - x MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej - Textila Buhuși x - x Viitorul Vaslui - Mecanica Vaslui x - x Gloria CFR Galați - Steaua Mecanică Huși x - x Partizanul Bacău - Unirea Negrești x - x Mecano Sport Galați - CSM Borzești x - x Minerul Comănești - ȘN Galați x - x
SERIE 3 ROUND 1 Hidrotehnica Buzău - Foresta Gugești x - x Arrubium Măcin - Celuloza Adjud x - x Laminorul Brăila - ȘN CSS Tulcea x - x Granitul Babadag - Progresul Isaccea x - x Olimpia Râmnicu Sărat - ASA Buzău x - x Victoria Țăndărei - Petrolul Berca x - x CS Progresul Brăila - Petrolul Ianca Brăila x - x Autobuzul Voința Odobești - Chimia Buzău x - x
SERIE 4 ROUND 1 Petrolul Băicoi - ISCIP Ulmeni x - x Unirea Urziceni - Viitorul Chirnogi x - x Unirea Câmpina - Progresul CSȘ Medgidia x - x Portul Constanța - Victoria Florești x - x Unirea Slobozia - Olimpia Slobozia x - x ȘN Oltenița - CONPREF Constanța x - x Victoria Lehliu - Montana Sinaia x - x Voința ICS Medgidia - Victoria Munteni Buzău x - x
SERIE 5 ROUND 1 Autobuzul București - IMG București x - x ROVA Roșiori - Metalul București x - x CFR BTA București - AS Dunăreana GINAV Giurgiu x - x Viscofil București - ASIC București x - x Petrolul Poieni - CSM Unirea Alexandria x - x Danubiana București - Automatica București x - x Petrolul Roata de Jos - MECON București x - x FCM Victoria Giurgiu - Chimia Victoria Turnu Măgurele x - x
SERIE 6 ROUND 1 Metalul Filipeștii de Pădure - Electrica Titu x - x Muscelul Câmpulung - Cimentul Fieni x - x Unirea Pitești - Electronistul Curtea de Argeș x - x IUPS Chitila - ASA Chimia Brazi Ploiești x - x Mecanica fină București - Progresul Energia București x - x Forestierul Băbeni - Tehnometal București x - x Electrica Fieni - Minerul Șotânga x - x Avicola Crevedia - Minerul Filipeștii de Pădure x - x
SERIE 7 ROUND 1 Dierna Orșova - Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin x - x IOB Balș - Metalurgistul Sadu x - x Petrolul Stolna - Progresul Băilești x - x Minerul Mătăsari - Constructorul TCI Craiova x - x Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt - Dacia Cozia Călimănești x - x Constructorul Șoimii Craiova - Petrolul Țicleni x - x Progresul Corabia - Mecanizatorul Șimian x - x Viitorul CSȘ Drăgășani - Recolta Stoicănești x - x
SERIE 8 ROUND 1 Petrolul Arad - UM Timișoara x - x Minerul Oravița - Unirea Sânnicolau Mare x - x Energia Auto Timișoara - Unirea Tomnatic x - x AS Sânmartinul Sârbesc - CSM Caransebeș x - x Motorul IMA Arad - CSM Vagonul Arad x - x CFR Victoria Caransebeș - Strungul Chișineu Criș x - x Automecanica Reșița - CSM Lugoj x - x Minerul Anina - Minerul Moldova Nouă x - x
SERIE 9 ROUND 1 CFR Simeria - Minerul Știința Vulcan x - x Metalul Aiud - Metalurgistul Cugir x - x Mureșul Explorări Deva - Automecanica Mediaș x - x Carpați Agnita - Carpați Mârșa x - x CSU Mecanica Sibiu - IPA Sibiu x - x Retezatul Hațeg - Aurul Brad x - x Energia Săsciori - Textila Cisnădie x - x Șoimii Lipova - Minerul Lupeni x - x
SERIE 10 ROUND 1 Electro Sfântu Gheorghe - Minerul Bălan x - x Precizia Săcele - Carpați Covasna x - x Relonul Săvinești - Viitorul Gheorgheni x - x Minerul Baraolt - Unirea Cristuru Secuiesc x - x Progresul Odorheiu Secuiesc - Metalul Sighișoara x - x Rapid Miercurea Ciuc - Nitramonia Făgăraș x - x Metalul Târgu Secuiesc - Cimentul Hoghiz x - x Carpați Brașov - IMASA Sfântu Gheorghe x - x
SERIE 11 ROUND 1 Industria Sârmei Câmpia Turzii - Metalul Reghin x - x CUG Cluj - Mureșul Luduș x - x Laminorul Beclean - Metalotehnica Târgu Mureș x - x Chimia Năsăud - Lacul Ursu Sovata x - x Sticla Arieșul Turda - Mecanica Bistrița x - x IZOMAT Șimleul Silvaniei - Olimpia Gherla x - x Oțelul Reghin - Laminorul Victoria Zalău x - x Minerul Șărmășag - Steaua CFR Cluj x - x
SERIE 12 ROUND 1 Oașul Negrești - Minerul Băița x - x Minerul Baia Borșa - CUPROM Baia Mare x - x Chimia Tășnad - Minerul Baia Sprie x - x Gloria Beiuș - Minerul Turț x - x Voința Oradea - Înfrățirea Oradea x - x Oțelul Oraș Dr. Petru Groza - Victoria Carei x - x Bradul Vișeu - Someșul Satu Mare x - x Minerul Șuncuiuș - CIL Sighet x - x
Round 2[edit]
DATE (1988, 09, 11) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_09/?pg=31&layout=s
SERIE 1 ROUND 2 Carpați Gălănești - Avântul Frasin x - x Minerul Gura Humorului - Zimbrul Siret x - x Constructorul Iași - CSM Bucecea x - x Metalul Botoșani - Aurora Târgu Frumos x - x Laminorul Roman - Steaua Minerul Vatra Dornei x - x Foresta Fălticeni - Metalul Roman x - x Cetatea Târgu Neamț - Metalul Rădăuți x - x ITA Celuloza Piatra Neamț - FORTUS Iași x - x
SERIE 2 ROUND 2 CSM Borzești - Victoria CFR Tecuci x - x Textila Buhuși - Mecano Sport Galați x - x Unirea Negrești - MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej x - x Steaua Mecanică Huși - Partizanul Bacău x - x Mecanica Vaslui - Gloria CFR Galați x - x ȘN Galați - Viitorul Vaslui x - x Știința NAVROM Galați - Minerul Comănești x - x Proletarul Bacău - Petrolul Moinești x - x
SERIE 3 ROUND 2 Chimia Buzău - Arrubium Măcin x - x Foresta Gugești - Autobuzul Voința Odobești x - x Petrolul Ianca Brăila - Hidrotehnica Buzău x - x Petrolul Berca - CS Progresul Brăila x - x ASA Buzău - Victoria Țăndărei x - x Progresul Isaccea - Olimpia Râmnicu Sărat x - x ȘN CSS Tulcea - Granitul Babadag x - x Celuloza Adjud - Laminorul Brăila x - x
SERIE 4 ROUND 2 Victoria Munteni Buzău - Unirea Urziceni x - x ISCIP Ulmeni - Voința ICS Medgidia x - x Montana Sinaia - Petrolul Băicoi x - x CONPREF Constanța - Victoria Lehliu x - x Olimpia Slobozia - ȘN Oltenița x - x Victoria Florești - Unirea Slobozia x - x Progresul CSȘ Medgidia - Portul Constanța x - x Viitorul Chirnogi - Unirea Câmpina x - x
SERIE 5 ROUND 2 Chimia Victoria Turnu Măgurele - Autobuzul București x - x Metalul București - FCM Victoria Giurgiu x - x MECON București - ROVA Roșiori x - x Automatica București - Petrolul Roata de Jos x - x CSM Unirea Alexandria - Danubiana București x - x ASIC București - Petrolul Poieni x - x AS Dunăreana GINAV Giurgiu - Viscofil București x - x IMG București - CFR BTA București x - x
SERIE 6 ROUND 2 Electrica Titu - Avicola Crevedia x - x Minerul Filipeștii de Pădure - Muscelul Câmpulung x - x Minerul Șotânga - Metalul Filipeștii de Pădure x - x Tehnometal București - Electrica Fieni x - x Progresul Energia București - Forestierul Băbeni x - x ASA Chimia Brazi Ploiești - Mecanica fină București x - x Electronistul Curtea de Argeș - IUPS Chitila x - x Cimentul Fieni - Unirea Pitești x - x
SERIE 7 ROUND 2 Recolta Stoicănești - IOB Balș x - x Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin - Viitorul CSȘ Drăgășani x - x Mecanizatorul Șimian - Dierna Orșova x - x Petrolul Țicleni - Progresul Corabia x - x Dacia Cozia Călimănești - Constructorul Șoimii Craiova x - x Constructorul TCI Craiova - Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt x - x Progresul Băilești - Minerul Mătăsari x - x Metalurgistul Sadu - Petrolul Stolna x - x
SERIE 8 ROUND 2 Minerul Moldova Nouă - Energia Auto Timișoara x - x UM Timișoara - Minerul Anina x - x CSM Lugoj - Petrolul Arad x - x Strungul Chișineu Criș - Automecanica Reșița x - x CSM Vagonul Arad - CFR Victoria Caransebeș x - x CSM Caransebeș - Motorul IMA Arad x - x Unirea Sânnicolau Mare - AS Sânmartinul Sârbesc x - x Unirea Tomnatic - Minerul Oravița x - x
SERIE 9 ROUND 2 Minerul Lupeni - Metalul Aiud x - x Minerul Știința Vulcan - Șoimii Lipova x - x Textila Cisnădie - CFR Simeria x - x Aurul Brad - Energia Săsciori x - x IPA Sibiu - Retezatul Hațeg x - x Carpați Mârșa - CSU Mecanica Sibiu x - x Automecanica Mediaș - Carpați Agnita x - x Metalurgistul Cugir - Mureșul Explorări Deva x - x
SERIE 10 ROUND 2 IMASA Sfântu Gheorghe - Precizia Săcele x - x Minerul Bălan - Carpați Brașov x - x Cimentul Hoghiz - Electro Sfântu Gheorghe x - x Nitramonia Făgăraș - Metalul Târgu Secuiesc x - x Metalul Sighișoara - Rapid Miercurea Ciuc x - x Unirea Cristuru Secuiesc - Progresul Odorheiu Secuiesc x - x Viitorul Gheorgheni - Minerul Baraolt x - x Carpați Covasna - Relonul Săvinești x - x
SERIE 11 ROUND 2 Steaua CFR Cluj - Industria Sârmei Câmpia Turzii x - x Mureșul Luduș - Minerul Șărmășag x - x Laminorul Victoria Zalău - CUG Cluj x - x Olimpia Gherla - Oțelul Reghin x - x Mecanica Bistrița - IZOMAT Șimleul Silvaniei x - x Lacul Ursu Sovata - Sticla Arieșul Turda x - x Metalotehnica Târgu Mureș - Chimia Năsăud x - x Metalul Reghin - Laminorul Beclean x - x
SERIE 12 ROUND 2 CIL Sighet - Minerul Baia Borșa x - x Minerul Băița - Minerul Șuncuiuș x - x Someșul Satu Mare - Oașul Negrești x - x Victoria Carei - Bradul Vișeu x - x Înfrățirea Oradea - Oțelul Oraș Dr. Petru Groza x - x Minerul Turț - Voința Oradea x - x Minerul Baia Sprie - Gloria Beiuș x - x CUPROM Baia Mare - Chimia Tășnad x - x
Round 3[edit]
DATE (1988, 09, 18) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_09/?pg=49&layout=s
SERIE 1 ROUND 3 CSM Bucecea - Metalul Botoșani x - x Minerul Gura Humorului - Constructorul Iași x - x FORTUS Iași - Carpați Gălănești x - x Metalul Rădăuți - ITA Celuloza Piatra Neamț x - x Metalul Roman - Cetatea Târgu Neamț x - x Steaua Minerul Vatra Dornei - Foresta Fălticeni x - x Aurora Târgu Frumos - Laminorul Roman x - x Zimbrul Siret - Avântul Frasin x - x
SERIE 2 ROUND 3 Textila Buhuși - Unirea Negrești x - x MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej - Steaua Mecanică Huși x - x Petrolul Moinești - CSM Borzești x - x Minerul Comănești - Proletarul Bacău x - x Viitorul Vaslui - Știința NAVROM Galați x - x Gloria CFR Galați - ȘN Galați x - x Partizanul Bacău - Mecanica Vaslui x - x Mecano Sport Galați - Victoria CFR Tecuci x - x
SERIE 3 ROUND 3 Hidrotehnica Buzău - Petrolul Berca x - x Foresta Gugești - Petrolul Ianca Brăila x - x Laminorul Brăila - Chimia Buzău x - x Granitul Babadag - Celuloza Adjud x - x Olimpia Râmnicu Sărat - ȘN CSS Tulcea x - x Victoria Țăndărei - Progresul Isaccea x - x CS Progresul Brăila - ASA Buzău x - x Autobuzul Voința Odobești - Arrubium Măcin x - x
SERIE 4 ROUND 3 Petrolul Băicoi - CONPREF Constanța x - x ISCIP Ulmeni - Montana Sinaia x - x Unirea Câmpina - Victoria Munteni Buzău x - x Portul Constanța - Viitorul Chirnogi x - x Unirea Slobozia - Progresul CSȘ Medgidia x - x ȘN Oltenița - Victoria Florești x - x Victoria Lehliu - Olimpia Slobozia x - x Voința ICS Medgidia - Unirea Urziceni x - x
SERIE 5 ROUND 3 Metalul București - MECON București x - x ROVA Roșiori - Automatica București x - x CFR BTA București - Chimia Victoria Turnu Măgurele x - x Viscofil București - IMG București x - x Petrolul Poieni - AS Dunăreana GINAV Giurgiu x - x Danubiana București - ASIC București x - x Petrolul Roata de Jos - CSM Unirea Alexandria x - x FCM Victoria Giurgiu - Autobuzul București x - x
SERIE 6 ROUND 3 Metalul Filipeștii de Pădure - Tehnometal București x - x Electrica Titu - Minerul Șotânga x - x Unirea Pitești - Minerul Filipeștii de Pădure x - x IUPS Chitila - Cimentul Fieni x - x Mecanica fină București - Electronistul Curtea de Argeș x - x Forestierul Băbeni - ASA Chimia Brazi Ploiești x - x Electrica Fieni - Progresul Energia București x - x Avicola Crevedia - Muscelul Câmpulung x - x
SERIE 7 ROUND 3 Dierna Orșova - Petrolul Țicleni x - x Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin - Mecanizatorul Șimian x - x Petrolul Stolna - Recolta Stoicănești x - x Minerul Mătăsari - Metalurgistul Sadu x - x Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt - Progresul Băilești x - x Constructorul Șoimii Craiova - Constructorul TCI Craiova x - x Progresul Corabia - Dacia Cozia Călimănești x - x Viitorul CSȘ Drăgășani - IOB Balș x - x
SERIE 8 ROUND 3 UM Timișoara - CSM Lugoj x - x Petrolul Arad - Strungul Chișineu Criș x - x Minerul Oravița - Minerul Moldova Nouă x - x AS Sânmartinul Sârbesc - Unirea Tomnatic x - x Motorul IMA Arad - Unirea Sânnicolau Mare x - x CFR Victoria Caransebeș - CSM Caransebeș x - x Automecanica Reșița - CSM Vagonul Arad x - x Minerul Anina - Energia Auto Timișoara x - x
SERIE 9 ROUND 3 Mureșul Explorări Deva - Minerul Lupeni x - x CFR Simeria - Aurul Brad x - x Minerul Știința Vulcan - Textila Cisnădie x - x Carpați Agnita - Metalurgistul Cugir x - x CSU Mecanica Sibiu - Automecanica Mediaș x - x Retezatul Hațeg - Carpați Mârșa x - x Energia Săsciori - IPA Sibiu x - x Șoimii Lipova - Metalul Aiud x - x
SERIE 10 ROUND 3 Minerul Bălan - Cimentul Hoghiz x - x Electro Sfântu Gheorghe - Nitramonia Făgăraș x - x Relonul Săvinești - IMASA Sfântu Gheorghe x - x Minerul Baraolt - Carpați Covasna x - x Progresul Odorheiu Secuiesc - Viitorul Gheorgheni x - x Rapid Miercurea Ciuc - Unirea Cristuru Secuiesc x - x Metalul Târgu Secuiesc - Metalul Sighișoara x - x Carpați Brașov - Precizia Săcele x - x
SERIE 11 ROUND 3 CUG Cluj - Olimpia Gherla x - x Mureșul Luduș - Laminorul Victoria Zalău x - x Laminorul Beclean - Steaua CFR Cluj x - x Chimia Năsăud - Metalul Reghin x - x Sticla Arieșul Turda - Metalotehnica Târgu Mureș x - x Oțelul Reghin - Mecanica Bistrița x - x IZOMAT Șimleul Silvaniei - Lacul Ursu Sovata x - x Minerul Șărmășag - Industria Sârmei Câmpia Turzii x - x
SERIE 12 ROUND 3 Chimia Tășnad - CIL Sighet x - x Oașul Negrești - Victoria Carei x - x Minerul Băița - Someșul Satu Mare x - x Gloria Beiuș - CUPROM Baia Mare x - x Voința Oradea - Minerul Baia Sprie x - x Oțelul Oraș Dr. Petru Groza - Minerul Turț x - x Bradul Vișeu - Înfrățirea Oradea x - x Minerul Șuncuiuș - Minerul Baia Borșa x - x
Round 4[edit]
DATE (1988, 09, 25) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_09/?pg=71&layout=s
SERIE 1 ROUND 4 Carpați Gălănești - Metalul Rădăuți x - x Avântul Frasin - FORTUS Iași x - x Constructorul Iași - Zimbrul Siret x - x Metalul Botoșani - Minerul Gura Humorului x - x Laminorul Roman - CSM Bucecea x - x Foresta Fălticeni - Aurora Târgu Frumos x - x Cetatea Târgu Neamț - Steaua Minerul Vatra Dornei x - x ITA Celuloza Piatra Neamț - Metalul Roman x - x
SERIE 2 ROUND 4 CSM Borzești - Minerul Comănești x - x Victoria CFR Tecuci - Petrolul Moinești x - x Unirea Negrești - Mecano Sport Galați x - x Steaua Mecanică Huși - Textila Buhuși x - x Mecanica Vaslui - MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej x - x ȘN Galați - Partizanul Bacău x - x Știința NAVROM Galați - Gloria CFR Galați x - x Proletarul Bacău - Viitorul Vaslui x - x
SERIE 3 ROUND 4 Chimia Buzău - Granitul Babadag x - x Arrubium Măcin - Laminorul Brăila x - x Petrolul Ianca Brăila - Autobuzul Voința Odobești x - x Petrolul Berca - Foresta Gugești x - x ASA Buzău - Hidrotehnica Buzău x - x Progresul Isaccea - CS Progresul Brăila x - x ȘN CSS Tulcea - Victoria Țăndărei x - x Celuloza Adjud - Olimpia Râmnicu Sărat x - x
SERIE 4 ROUND 4 Unirea Urziceni - Unirea Câmpina x - x Victoria Munteni Buzău - Portul Constanța x - x Montana Sinaia - Voința ICS Medgidia x - x CONPREF Constanța - ISCIP Ulmeni x - x Olimpia Slobozia - Petrolul Băicoi x - x Victoria Florești - Victoria Lehliu x - x Progresul CSȘ Medgidia - ȘN Oltenița x - x Viitorul Chirnogi - Unirea Slobozia x - x
SERIE 5 ROUND 4 Chimia Victoria Turnu Măgurele - Viscofil București x - x Autobuzul București - CFR BTA București x - x MECON București - FCM Victoria Giurgiu x - x Automatica București - Metalul București x - x CSM Unirea Alexandria - ROVA Roșiori x - x ASIC București - Petrolul Roata de Jos x - x AS Dunăreana GINAV Giurgiu - Danubiana București x - x IMG București - Petrolul Poieni x - x
SERIE 6 ROUND 4 Muscelul Câmpulung - Unirea Pitești x - x Minerul Filipeștii de Pădure - IUPS Chitila x - x Minerul Șotânga - Avicola Crevedia x - x Tehnometal București - Electrica Titu x - x Progresul Energia București - Metalul Filipeștii de Pădure x - x ASA Chimia Brazi Ploiești - Electrica Fieni x - x Electronistul Curtea de Argeș - Forestierul Băbeni x - x Cimentul Fieni - Mecanica fină București x - x
SERIE 7 ROUND 4 Recolta Stoicănești - Minerul Mătăsari x - x IOB Balș - Petrolul Stolna x - x Mecanizatorul Șimian - Viitorul CSȘ Drăgășani x - x Petrolul Țicleni - Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin x - x Dacia Cozia Călimănești - Dierna Orșova x - x Constructorul TCI Craiova - Progresul Corabia x - x Progresul Băilești - Constructorul Șoimii Craiova x - x Metalurgistul Sadu - Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt x - x
SERIE 8 ROUND 4 Minerul Moldova Nouă - AS Sânmartinul Sârbesc x - x Energia Auto Timișoara - Minerul Oravița x - x CSM Lugoj - Minerul Anina x - x Strungul Chișineu Criș - UM Timișoara x - x CSM Vagonul Arad - Petrolul Arad x - x CSM Caransebeș - Automecanica Reșița x - x Unirea Sânnicolau Mare - CFR Victoria Caransebeș x - x Unirea Tomnatic - Motorul IMA Arad x - x
SERIE 9 ROUND 4 Metalul Aiud - Mureșul Explorări Deva x - x Minerul Lupeni - Carpați Agnita x - x Textila Cisnădie - Șoimii Lipova x - x Aurul Brad - Minerul Știința Vulcan x - x IPA Sibiu - CFR Simeria x - x Carpați Mârșa - Energia Săsciori x - x Automecanica Mediaș - Retezatul Hațeg x - x Metalurgistul Cugir - CSU Mecanica Sibiu x - x
SERIE 10 ROUND 4 Precizia Săcele - Relonul Săvinești x - x IMASA Sfântu Gheorghe - Minerul Baraolt x - x Cimentul Hoghiz - Carpați Brașov x - x Nitramonia Făgăraș - Minerul Bălan x - x Metalul Sighișoara - Electro Sfântu Gheorghe x - x Unirea Cristuru Secuiesc - Metalul Târgu Secuiesc x - x Viitorul Gheorgheni - Rapid Miercurea Ciuc x - x Carpați Covasna - Progresul Odorheiu Secuiesc x - x
SERIE 11 ROUND 4 Laminorul Victoria Zalău - Minerul Șărmășag x - x Steaua CFR Cluj - Chimia Năsăud x - x Industria Sârmei Câmpia Turzii - Laminorul Beclean x - x Olimpia Gherla - Mureșul Luduș x - x Mecanica Bistrița - CUG Cluj x - x Lacul Ursu Sovata - Oțelul Reghin x - x Metalotehnica Târgu Mureș - IZOMAT Șimleul Silvaniei x - x Metalul Reghin - Sticla Arieșul Turda x - x
SERIE 12 ROUND 4 Minerul Baia Borșa - Chimia Tășnad x - x Someșul Satu Mare - Minerul Șuncuiuș x - x CIL Sighet - Gloria Beiuș x - x Victoria Carei - Minerul Băița x - x Înfrățirea Oradea - Oașul Negrești x - x Minerul Turț - Bradul Vișeu x - x Minerul Baia Sprie - Oțelul Oraș Dr. Petru Groza x - x CUPROM Baia Mare - Voința Oradea x - x
Round 5[edit]
DATE (1988, 10, 02) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_10/?pg=7&layout=s
SERIE 1 ROUND 5 Minerul Gura Humorului - Laminorul Roman x - x CSM Bucecea - Foresta Fălticeni x - x Constructorul Iași - Metalul Botoșani x - x Metalul Rădăuți - Avântul Frasin x - x Metalul Roman - Carpați Gălănești x - x Steaua Minerul Vatra Dornei - ITA Celuloza Piatra Neamț x - x Aurora Târgu Frumos - Cetatea Târgu Neamț x - x Zimbrul Siret - FORTUS Iași x - x
SERIE 2 ROUND 5 MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej - ȘN Galați x - x Textila Buhuși - Mecanica Vaslui x - x Unirea Negrești - Steaua Mecanică Huși x - x Minerul Comănești - Victoria CFR Tecuci x - x Viitorul Vaslui - CSM Borzești x - x Gloria CFR Galați - Proletarul Bacău x - x Partizanul Bacău - Știința NAVROM Galați x - x Mecano Sport Galați - Petrolul Moinești x - x
SERIE 3 ROUND 5 Hidrotehnica Buzău - Progresul Isaccea x - x Foresta Gugești - ASA Buzău x - x Petrolul Ianca Brăila - Petrolul Berca x - x Granitul Babadag - Arrubium Măcin x - x Olimpia Râmnicu Sărat - Chimia Buzău x - x Victoria Țăndărei - Celuloza Adjud x - x CS Progresul Brăila - ȘN CSS Tulcea x - x Autobuzul Voința Odobești - Laminorul Brăila x - x
SERIE 4 ROUND 5 ISCIP Ulmeni - Olimpia Slobozia x - x Petrolul Băicoi - Victoria Florești x - x Montana Sinaia - CONPREF Constanța x - x Portul Constanța - Unirea Urziceni x - x Unirea Slobozia - Victoria Munteni Buzău x - x ȘN Oltenița - Viitorul Chirnogi x - x Victoria Lehliu - Progresul CSȘ Medgidia x - x Voința ICS Medgidia - Unirea Câmpina x - x
SERIE 5 ROUND 5 Metalul București - CSM Unirea Alexandria x - x ROVA Roșiori - ASIC București x - x MECON București - Automatica București x - x Viscofil București - Autobuzul București x - x Petrolul Poieni - Chimia Victoria Turnu Măgurele x - x Danubiana București - IMG București x - x Petrolul Roata de Jos - AS Dunăreana GINAV Giurgiu x - x FCM Victoria Giurgiu - CFR BTA București x - x
SERIE 6 ROUND 5 Electrica Titu - Progresul Energia București x - x Metalul Filipeștii de Pădure - ASA Chimia Brazi Ploiești x - x Minerul Șotânga - Tehnometal București x - x IUPS Chitila - Muscelul Câmpulung x - x Mecanica fină București - Minerul Filipeștii de Pădure x - x Forestierul Băbeni - Cimentul Fieni x - x Electrica Fieni - Electronistul Curtea de Argeș x - x Avicola Crevedia - Unirea Pitești x - x
SERIE 7 ROUND 5 Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin - Dacia Cozia Călimănești x - x Dierna Orșova - Constructorul TCI Craiova x - x Mecanizatorul Șimian - Petrolul Țicleni x - x Minerul Mătăsari - IOB Balș x - x Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt - Recolta Stoicănești x - x Constructorul Șoimii Craiova - Metalurgistul Sadu x - x Progresul Corabia - Progresul Băilești x - x Viitorul CSȘ Drăgășani - Petrolul Stolna x - x
SERIE 8 ROUND 5 CSM Lugoj - Strungul Chișineu Criș x - x Petrolul Arad - CSM Caransebeș x - x UM Timișoara - CSM Vagonul Arad x - x AS Sânmartinul Sârbesc - Energia Auto Timișoara x - x Motorul IMA Arad - Minerul Moldova Nouă x - x CFR Victoria Caransebeș - Unirea Tomnatic x - x Automecanica Reșița - Unirea Sânnicolau Mare x - x Minerul Anina - Minerul Oravița x - x
SERIE 9 ROUND 5 Minerul Știința Vulcan - IPA Sibiu x - x CFR Simeria - Carpați Mârșa x - x Textila Cisnădie - Aurul Brad x - x Carpați Agnita - Metalul Aiud x - x CSU Mecanica Sibiu - Minerul Lupeni x - x Retezatul Hațeg - Metalurgistul Cugir x - x Energia Săsciori - Automecanica Mediaș x - x Șoimii Lipova - Mureșul Explorări Deva x - x
SERIE 10 ROUND 5 Electro Sfântu Gheorghe - Unirea Cristuru Secuiesc x - x Minerul Bălan - Metalul Sighișoara x - x Cimentul Hoghiz - Nitramonia Făgăraș x - x Minerul Baraolt - Precizia Săcele x - x Progresul Odorheiu Secuiesc - IMASA Sfântu Gheorghe x - x Rapid Miercurea Ciuc - Carpați Covasna x - x Metalul Târgu Secuiesc - Viitorul Gheorgheni x - x Carpați Brașov - Relonul Săvinești x - x
SERIE 11 ROUND 5 Mureșul Luduș - Mecanica Bistrița x - x CUG Cluj - Lacul Ursu Sovata x - x Laminorul Victoria Zalău - Olimpia Gherla x - x Chimia Năsăud - Industria Sârmei Câmpia Turzii x - x Sticla Arieșul Turda - Steaua CFR Cluj x - x IZOMAT Șimleul Silvaniei - Metalul Reghin x - x Oțelul Reghin - Metalotehnica Târgu Mureș x - x Minerul Șărmășag - Laminorul Beclean x - x
SERIE 12 ROUND 5 Oașul Negrești - Minerul Turț x - x Minerul Băița - Înfrățirea Oradea x - x Someșul Satu Mare - Victoria Carei x - x Gloria Beiuș - Minerul Baia Borșa x - x Voința Oradea - CIL Sighet x - x Oțelul Oraș Dr. Petru Groza - CUPROM Baia Mare x - x Bradul Vișeu - Minerul Baia Sprie x - x Minerul Șuncuiuș - Chimia Tășnad x - x
Round 6[edit]
DATE (1988, 10, 06) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_10/?pg=19&layout=s
SERIE 1 ROUND 6 Carpați Gălănești - Steaua Minerul Vatra Dornei x - x Avântul Frasin - Metalul Roman x - x FORTUS Iași - Metalul Rădăuți x - x Metalul Botoșani - Zimbrul Siret x - x Laminorul Roman - Constructorul Iași x - x Foresta Fălticeni - Minerul Gura Humorului x - x Cetatea Târgu Neamț - CSM Bucecea x - x ITA Celuloza Piatra Neamț - Aurora Târgu Frumos x - x
SERIE 2 ROUND 6 CSM Borzești - Gloria CFR Galați x - x Victoria CFR Tecuci - Viitorul Vaslui x - x Petrolul Moinești - Minerul Comănești x - x Steaua Mecanică Huși - Mecano Sport Galați x - x Mecanica Vaslui - Unirea Negrești x - x ȘN Galați - Textila Buhuși x - x Știința NAVROM Galați - MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej x - x Proletarul Bacău - Partizanul Bacău x - x
SERIE 3 ROUND 6 Chimia Buzău - Victoria Țăndărei x - x Arrubium Măcin - Olimpia Râmnicu Sărat x - x Laminorul Brăila - Granitul Babadag x - x Petrolul Berca - Autobuzul Voința Odobești x - x ASA Buzău - Petrolul Ianca Brăila x - x Progresul Isaccea - Foresta Gugești x - x ȘN CSS Tulcea - Hidrotehnica Buzău x - x Celuloza Adjud - CS Progresul Brăila x - x
SERIE 4 ROUND 6 Unirea Urziceni - Unirea Slobozia x - x Unirea Câmpina - Portul Constanța x - x CONPREF Constanța - Voința ICS Medgidia x - x Olimpia Slobozia - Montana Sinaia x - x Victoria Florești - ISCIP Ulmeni x - x Progresul CSȘ Medgidia - Petrolul Băicoi x - x Viitorul Chirnogi - Victoria Lehliu x - x Victoria Munteni Buzău - ȘN Oltenița x - x
SERIE 5 ROUND 6 Autobuzul București - Petrolul Poieni x - x Chimia Victoria Turnu Măgurele - Danubiana București x - x Automatica București - FCM Victoria Giurgiu x - x CFR BTA București - Viscofil București x - x CSM Unirea Alexandria - MECON București x - x ASIC București - Metalul București x - x AS Dunăreana GINAV Giurgiu - ROVA Roșiori x - x IMG București - Petrolul Roata de Jos x - x
SERIE 6 ROUND 6 Unirea Pitești - IUPS Chitila x - x Muscelul Câmpulung - Mecanica fină București x - x Minerul Filipeștii de Pădure - Forestierul Băbeni x - x Tehnometal București - Avicola Crevedia x - x Progresul Energia București - Minerul Șotânga x - x ASA Chimia Brazi Ploiești - Electrica Titu x - x Electronistul Curtea de Argeș - Metalul Filipeștii de Pădure x - x Cimentul Fieni - Electrica Fieni x - x
SERIE 7 ROUND 6 Constructorul TCI Craiova - Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin x - x IOB Balș - Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt x - x Petrolul Stolna - Minerul Mătăsari x - x Recolta Stoicănești - Constructorul Șoimii Craiova x - x Petrolul Țicleni - Viitorul CSȘ Drăgășani x - x Dacia Cozia Călimănești - Mecanizatorul Șimian x - x Progresul Băilești - Dierna Orșova x - x Metalurgistul Sadu - Progresul Corabia x - x
SERIE 8 ROUND 6 Energia Auto Timișoara - Motorul IMA Arad x - x Minerul Moldova Nouă - CFR Victoria Caransebeș x - x Strungul Chișineu Criș - Minerul Anina x - x CSM Vagonul Arad - CSM Lugoj x - x CSM Caransebeș - UM Timișoara x - x Unirea Sânnicolau Mare - Petrolul Arad x - x Unirea Tomnatic - Automecanica Reșița x - x Minerul Oravița - AS Sânmartinul Sârbesc x - x
SERIE 9 ROUND 6 Aurul Brad - Șoimii Lipova x - x Minerul Lupeni - Retezatul Hațeg x - x Metalul Aiud - CSU Mecanica Sibiu x - x Mureșul Explorări Deva - Carpați Agnita x - x IPA Sibiu - Textila Cisnădie x - x Carpați Mârșa - Minerul Știința Vulcan x - x Automecanica Mediaș - CFR Simeria x - x Metalurgistul Cugir - Energia Săsciori x - x
SERIE 10 ROUND 6 Relonul Săvinești - Minerul Baraolt x - x IMASA Sfântu Gheorghe - Rapid Miercurea Ciuc x - x Precizia Săcele - Progresul Odorheiu Secuiesc x - x Nitramonia Făgăraș - Carpați Brașov x - x Metalul Sighișoara - Cimentul Hoghiz x - x Unirea Cristuru Secuiesc - Minerul Bălan x - x Carpați Covasna - Metalul Târgu Secuiesc x - x Viitorul Gheorgheni - Electro Sfântu Gheorghe x - x
SERIE 11 ROUND 6 Olimpia Gherla - Minerul Șărmășag x - x Steaua CFR Cluj - IZOMAT Șimleul Silvaniei x - x Industria Sârmei Câmpia Turzii - Sticla Arieșul Turda x - x Laminorul Beclean - Chimia Năsăud x - x Mecanica Bistrița - Laminorul Victoria Zalău x - x Lacul Ursu Sovata - Mureșul Luduș x - x Metalotehnica Târgu Mureș - CUG Cluj x - x Metalul Reghin - Oțelul Reghin x - x
SERIE 12 ROUND 6 Victoria Carei - Minerul Șuncuiuș x - x CIL Sighet - Oțelul Oraș Dr. Petru Groza x - x Minerul Baia Borșa - Voința Oradea x - x Chimia Tășnad - Gloria Beiuș x - x Înfrățirea Oradea - Someșul Satu Mare x - x Minerul Turț - Minerul Băița x - x Minerul Baia Sprie - Oașul Negrești x - x CUPROM Baia Mare - Bradul Vișeu x - x
Round 7[edit]
DATE (1988, 10, 09) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_10/?pg=25&layout=s
SERIE 1 ROUND 7 Minerul Gura Humorului - Cetatea Târgu Neamț x - x CSM Bucecea - ITA Celuloza Piatra Neamț x - x Constructorul Iași - Foresta Fălticeni x - x Metalul Botoșani - Laminorul Roman x - x Metalul Roman - FORTUS Iași x - x Steaua Minerul Vatra Dornei - Avântul Frasin x - x Aurora Târgu Frumos - Carpați Gălănești x - x Zimbrul Siret - Metalul Rădăuți x - x
SERIE 2 ROUND 7 Textila Buhuși - Știința NAVROM Galați x - x MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej - Proletarul Bacău x - x Unirea Negrești - ȘN Galați x - x Steaua Mecanică Huși - Mecanica Vaslui x - x Viitorul Vaslui - Petrolul Moinești x - x Gloria CFR Galați - Victoria CFR Tecuci x - x Partizanul Bacău - CSM Borzești x - x Mecano Sport Galați - Minerul Comănești x - x
SERIE 3 ROUND 7 Hidrotehnica Buzău - Celuloza Adjud x - x Foresta Gugești - ȘN CSS Tulcea x - x Petrolul Ianca Brăila - Progresul Isaccea x - x Petrolul Berca - ASA Buzău x - x Olimpia Râmnicu Sărat - Laminorul Brăila x - x Victoria Țăndărei - Arrubium Măcin x - x CS Progresul Brăila - Chimia Buzău x - x Autobuzul Voința Odobești - Granitul Babadag x - x
SERIE 4 ROUND 7 Petrolul Băicoi - Viitorul Chirnogi x - x ISCIP Ulmeni - Progresul CSȘ Medgidia x - x Montana Sinaia - Victoria Florești x - x CONPREF Constanța - Olimpia Slobozia x - x Unirea Slobozia - Unirea Câmpina x - x ȘN Oltenița - Unirea Urziceni x - x Victoria Lehliu - Victoria Munteni Buzău x - x Voința ICS Medgidia - Portul Constanța x - x
SERIE 5 ROUND 7 ROVA Roșiori - IMG București x - x Metalul București - AS Dunăreana GINAV Giurgiu x - x MECON București - ASIC București x - x Automatica București - CSM Unirea Alexandria x - x Petrolul Poieni - CFR BTA București x - x Danubiana București - Autobuzul București x - x Petrolul Roata de Jos - Chimia Victoria Turnu Măgurele x - x FCM Victoria Giurgiu - Viscofil București x - x
SERIE 6 ROUND 7 Metalul Filipeștii de Pădure - Cimentul Fieni x - x Electrica Titu - Electronistul Curtea de Argeș x - x Minerul Șotânga - ASA Chimia Brazi Ploiești x - x Tehnometal București - Progresul Energia București x - x Mecanica fină București - Unirea Pitești x - x Forestierul Băbeni - Muscelul Câmpulung x - x Electrica Fieni - Minerul Filipeștii de Pădure x - x Avicola Crevedia - IUPS Chitila x - x
SERIE 7 ROUND 7 Dierna Orșova - Metalurgistul Sadu x - x Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin - Progresul Băilești x - x Mecanizatorul Șimian - Constructorul TCI Craiova x - x Petrolul Țicleni - Dacia Cozia Călimănești x - x Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt - Petrolul Stolna x - x Constructorul Șoimii Craiova - IOB Balș x - x Progresul Corabia - Recolta Stoicănești x - x Viitorul CSȘ Drăgășani - Minerul Mătăsari x - x
SERIE 8 ROUND 7 UM Timișoara - Unirea Sânnicolau Mare x - x Petrolul Arad - Unirea Tomnatic x - x CSM Lugoj - CSM Caransebeș x - x Strungul Chișineu Criș - CSM Vagonul Arad x - x Motorul IMA Arad - Minerul Oravița x - x CFR Victoria Caransebeș - Energia Auto Timișoara x - x Automecanica Reșița - Minerul Moldova Nouă x - x Minerul Anina - AS Sânmartinul Sârbesc x - x
SERIE 9 ROUND 7 CFR Simeria - Metalurgistul Cugir x - x Minerul Știința Vulcan - Automecanica Mediaș x - x Textila Cisnădie - Carpați Mârșa x - x Aurul Brad - IPA Sibiu x - x CSU Mecanica Sibiu - Mureșul Explorări Deva x - x Retezatul Hațeg - Metalul Aiud x - x Energia Săsciori - Minerul Lupeni x - x Șoimii Lipova - Carpați Agnita x - x
SERIE 10 ROUND 7 Cimentul Hoghiz - Unirea Cristuru Secuiesc x - x Electro Sfântu Gheorghe - Carpați Covasna x - x Minerul Bălan - Viitorul Gheorgheni x - x Nitramonia Făgăraș - Metalul Sighișoara x - x Progresul Odorheiu Secuiesc - Relonul Săvinești x - x Rapid Miercurea Ciuc - Precizia Săcele x - x Metalul Târgu Secuiesc - IMASA Sfântu Gheorghe x - x Carpați Brașov - Minerul Baraolt x - x
SERIE 11 ROUND 7 Laminorul Victoria Zalău - Lacul Ursu Sovata x - x Mureșul Luduș - Metalotehnica Târgu Mureș x - x CUG Cluj - Metalul Reghin x - x Olimpia Gherla - Mecanica Bistrița x - x Sticla Arieșul Turda - Laminorul Beclean x - x Oțelul Reghin - Steaua CFR Cluj x - x IZOMAT Șimleul Silvaniei - Industria Sârmei Câmpia Turzii x - x Minerul Șărmășag - Chimia Năsăud x - x
SERIE 12 ROUND 7 Someșul Satu Mare - Minerul Turț x - x Oașul Negrești - CUPROM Baia Mare x - x Minerul Băița - Minerul Baia Sprie x - x Victoria Carei - Înfrățirea Oradea x - x Voința Oradea - Chimia Tășnad x - x Oțelul Oraș Dr. Petru Groza - Minerul Baia Borșa x - x Bradul Vișeu - CIL Sighet x - x Minerul Șuncuiuș - Gloria Beiuș x - x
Round 8[edit]
DATE (1988, 10, 16) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_10/?pg=45&layout=s
SERIE 1 ROUND 8 Carpați Gălănești - CSM Bucecea x - x Avântul Frasin - Aurora Târgu Frumos x - x FORTUS Iași - Steaua Minerul Vatra Dornei x - x Metalul Rădăuți - Metalul Roman x - x Laminorul Roman - Zimbrul Siret x - x Foresta Fălticeni - Metalul Botoșani x - x Cetatea Târgu Neamț - Constructorul Iași x - x ITA Celuloza Piatra Neamț - Minerul Gura Humorului x - x
SERIE 2 ROUND 8 Petrolul Moinești - Gloria CFR Galați x - x CSM Borzești - MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej x - x Victoria CFR Tecuci - Partizanul Bacău x - x Minerul Comănești - Viitorul Vaslui x - x Mecanica Vaslui - Mecano Sport Galați x - x ȘN Galați - Steaua Mecanică Huși x - x Știința NAVROM Galați - Unirea Negrești x - x Proletarul Bacău - Textila Buhuși x - x
SERIE 3 ROUND 8 Chimia Buzău - Hidrotehnica Buzău x - x Arrubium Măcin - CS Progresul Brăila x - x Laminorul Brăila - Victoria Țăndărei x - x Granitul Babadag - Olimpia Râmnicu Sărat x - x ASA Buzău - Autobuzul Voința Odobești x - x Progresul Isaccea - Petrolul Berca x - x ȘN CSS Tulcea - Petrolul Ianca Brăila x - x Celuloza Adjud - Foresta Gugești x - x
SERIE 4 ROUND 8 Unirea Urziceni - Victoria Lehliu x - x Unirea Câmpina - ȘN Oltenița x - x Portul Constanța - Unirea Slobozia x - x Olimpia Slobozia - Voința ICS Medgidia x - x Victoria Florești - CONPREF Constanța x - x Progresul CSȘ Medgidia - Montana Sinaia x - x Viitorul Chirnogi - ISCIP Ulmeni x - x Victoria Munteni Buzău - Petrolul Băicoi x - x
SERIE 5 ROUND 8 Chimia Victoria Turnu Măgurele - ROVA Roșiori x - x Autobuzul București - Petrolul Roata de Jos x - x CFR BTA București - Danubiana București x - x Viscofil București - Petrolul Poieni x - x CSM Unirea Alexandria - FCM Victoria Giurgiu x - x ASIC București - Automatica București x - x AS Dunăreana GINAV Giurgiu - MECON București x - x IMG București - Metalul București x - x
SERIE 6 ROUND 8 IUPS Chitila - Mecanica fină București x - x Minerul Filipeștii de Pădure - Metalul Filipeștii de Pădure x - x Muscelul Câmpulung - Electrica Fieni x - x Unirea Pitești - Forestierul Băbeni x - x Progresul Energia București - Avicola Crevedia x - x ASA Chimia Brazi Ploiești - Tehnometal București x - x Electronistul Curtea de Argeș - Minerul Șotânga x - x Cimentul Fieni - Electrica Titu x - x
SERIE 7 ROUND 8 Constructorul TCI Craiova - Petrolul Țicleni x - x Petrolul Stolna - Constructorul Șoimii Craiova x - x Recolta Stoicănești - Dierna Orșova x - x IOB Balș - Progresul Corabia x - x Minerul Mătăsari - Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt x - x Dacia Cozia Călimănești - Viitorul CSȘ Drăgășani x - x Progresul Băilești - Mecanizatorul Șimian x - x Metalurgistul Sadu - Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin x - x
SERIE 8 ROUND 8 Minerul Moldova Nouă - Petrolul Arad x - x Minerul Oravița - CFR Victoria Caransebeș x - x Energia Auto Timișoara - Automecanica Reșița x - x AS Sânmartinul Sârbesc - Motorul IMA Arad x - x CSM Vagonul Arad - Minerul Anina x - x CSM Caransebeș - Strungul Chișineu Criș x - x Unirea Sânnicolau Mare - CSM Lugoj x - x Unirea Tomnatic - UM Timișoara x - x
SERIE 9 ROUND 8 Minerul Lupeni - CFR Simeria x - x Metalul Aiud - Energia Săsciori x - x Mureșul Explorări Deva - Retezatul Hațeg x - x Carpați Agnita - CSU Mecanica Sibiu x - x IPA Sibiu - Șoimii Lipova x - x Carpați Mârșa - Aurul Brad x - x Automecanica Mediaș - Textila Cisnădie x - x Metalurgistul Cugir - Minerul Știința Vulcan x - x
SERIE 10 ROUND 8 Minerul Baraolt - Progresul Odorheiu Secuiesc x - x IMASA Sfântu Gheorghe - Electro Sfântu Gheorghe x - x Precizia Săcele - Metalul Târgu Secuiesc x - x Relonul Săvinești - Rapid Miercurea Ciuc x - x Metalul Sighișoara - Carpați Brașov x - x Unirea Cristuru Secuiesc - Nitramonia Făgăraș x - x Viitorul Gheorgheni - Cimentul Hoghiz x - x Carpați Covasna - Minerul Bălan x - x
SERIE 11 ROUND 8 Steaua CFR Cluj - CUG Cluj x - x Industria Sârmei Câmpia Turzii - Oțelul Reghin x - x Laminorul Beclean - IZOMAT Șimleul Silvaniei x - x Chimia Năsăud - Sticla Arieșul Turda x - x Mecanica Bistrița - Minerul Șărmășag x - x Lacul Ursu Sovata - Olimpia Gherla x - x Metalotehnica Târgu Mureș - Laminorul Victoria Zalău x - x Metalul Reghin - Mureșul Luduș x - x
SERIE 12 ROUND 8 Gloria Beiuș - Voința Oradea x - x CIL Sighet - Oașul Negrești x - x Minerul Baia Borșa - Bradul Vișeu x - x Chimia Tășnad - Oțelul Oraș Dr. Petru Groza x - x Înfrățirea Oradea - Minerul Șuncuiuș x - x Minerul Turț - Victoria Carei x - x Minerul Baia Sprie - Someșul Satu Mare x - x CUPROM Baia Mare - Minerul Băița x - x
Round 9[edit]
DATE (1988, 10, 23) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_10/?pg=63&layout=s
SERIE 1 ROUND 9 Minerul Gura Humorului - Carpați Gălănești x - x CSM Bucecea - Avântul Frasin x - x Constructorul Iași - ITA Celuloza Piatra Neamț x - x Metalul Botoșani - Cetatea Târgu Neamț x - x Laminorul Roman - Foresta Fălticeni x - x Steaua Minerul Vatra Dornei - Metalul Rădăuți x - x Aurora Târgu Frumos - FORTUS Iași x - x Zimbrul Siret - Metalul Roman x - x
SERIE 2 ROUND 9 Textila Buhuși - CSM Borzești x - x MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej - Victoria CFR Tecuci x - x Unirea Negrești - Proletarul Bacău x - x Mecanica Vaslui - ȘN Galați x - x Gloria CFR Galați - Minerul Comănești x - x Partizanul Bacău - Petrolul Moinești x - x Mecano Sport Galați - Viitorul Vaslui x - x Steaua Mecanică Huși - Știința NAVROM Galați x - x
SERIE 3 ROUND 9 Hidrotehnica Buzău - Arrubium Măcin x - x Foresta Gugești - Chimia Buzău x - x Petrolul Ianca Brăila - Celuloza Adjud x - x Petrolul Berca - ȘN CSS Tulcea x - x ASA Buzău - Progresul Isaccea x - x Victoria Țăndărei - Granitul Babadag x - x CS Progresul Brăila - Laminorul Brăila x - x Autobuzul Voința Odobești - Olimpia Râmnicu Sărat x - x
SERIE 4 ROUND 9 Petrolul Băicoi - Unirea Urziceni x - x ISCIP Ulmeni - Victoria Munteni Buzău x - x Montana Sinaia - Viitorul Chirnogi x - x CONPREF Constanța - Progresul CSȘ Medgidia x - x Olimpia Slobozia - Victoria Florești x - x ȘN Oltenița - Portul Constanța x - x Victoria Lehliu - Unirea Câmpina x - x Voința ICS Medgidia - Unirea Slobozia x - x
SERIE 5 ROUND 9 MECON București - IMG București x - x Metalul București - Chimia Victoria Turnu Măgurele x - x ROVA Roșiori - Autobuzul București x - x Automatica București - AS Dunăreana GINAV Giurgiu x - x CSM Unirea Alexandria - ASIC București x - x Danubiana București - Viscofil București x - x Petrolul Roata de Jos - CFR BTA București x - x FCM Victoria Giurgiu - Petrolul Poieni x - x
SERIE 6 ROUND 9 Metalul Filipeștii de Pădure - Muscelul Câmpulung x - x Electrica Titu - Minerul Filipeștii de Pădure x - x Minerul Șotânga - Cimentul Fieni x - x Tehnometal București - Electronistul Curtea de Argeș x - x Progresul Energia București - ASA Chimia Brazi Ploiești x - x Forestierul Băbeni - IUPS Chitila x - x Electrica Fieni - Unirea Pitești x - x Avicola Crevedia - Mecanica fină București x - x
SERIE 7 ROUND 9 Dierna Orșova - IOB Balș x - x Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin - Recolta Stoicănești x - x Mecanizatorul Șimian - Metalurgistul Sadu x - x Petrolul Țicleni - Progresul Băilești x - x Dacia Cozia Călimănești - Constructorul TCI Craiova x - x Constructorul Șoimii Craiova - Minerul Mătăsari x - x Progresul Corabia - Petrolul Stolna x - x Viitorul CSȘ Drăgășani - Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt x - x
SERIE 8 ROUND 9 CSM Vagonul Arad - CSM Caransebeș x - x Petrolul Arad - Energia Auto Timișoara x - x UM Timișoara - Minerul Moldova Nouă x - x CSM Lugoj - Unirea Tomnatic x - x CFR Victoria Caransebeș - AS Sânmartinul Sârbesc x - x Automecanica Reșița - Minerul Oravița x - x Minerul Anina - Motorul IMA Arad x - x Strungul Chișineu Criș - Unirea Sânnicolau Mare x - x
SERIE 9 ROUND 9 Aurul Brad - Automecanica Mediaș x - x Textila Cisnădie - Metalurgistul Cugir x - x CFR Simeria - Metalul Aiud x - x Minerul Știința Vulcan - Minerul Lupeni x - x IPA Sibiu - Carpați Mârșa x - x Retezatul Hațeg - Carpați Agnita x - x Energia Săsciori - Mureșul Explorări Deva x - x Șoimii Lipova - CSU Mecanica Sibiu x - x
SERIE 10 ROUND 9 Electro Sfântu Gheorghe - Precizia Săcele x - x Minerul Bălan - IMASA Sfântu Gheorghe x - x Cimentul Hoghiz - Carpați Covasna x - x Nitramonia Făgăraș - Viitorul Gheorgheni x - x Metalul Sighișoara - Unirea Cristuru Secuiesc x - x Rapid Miercurea Ciuc - Minerul Baraolt x - x Metalul Târgu Secuiesc - Relonul Săvinești x - x Carpați Brașov - Progresul Odorheiu Secuiesc x - x
SERIE 11 ROUND 9 CUG Cluj - Industria Sârmei Câmpia Turzii x - x Mureșul Luduș - Steaua CFR Cluj x - x Laminorul Victoria Zalău - Metalul Reghin x - x Olimpia Gherla - Metalotehnica Târgu Mureș x - x Mecanica Bistrița - Lacul Ursu Sovata x - x IZOMAT Șimleul Silvaniei - Chimia Năsăud x - x Oțelul Reghin - Laminorul Beclean x - x Minerul Șărmășag - Sticla Arieșul Turda x - x
SERIE 12 ROUND 9 Înfrățirea Oradea - Minerul Turț x - x Oașul Negrești - Minerul Baia Borșa x - x Minerul Băița - CIL Sighet x - x Someșul Satu Mare - CUPROM Baia Mare x - x Victoria Carei - Minerul Baia Sprie x - x Oțelul Oraș Dr. Petru Groza - Gloria Beiuș x - x Bradul Vișeu - Chimia Tășnad x - x Minerul Șuncuiuș - Voința Oradea x - x
Round 10[edit]
DATE (1988, 10, 30) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_11/?pg=1&layout=s
SERIE 1 ROUND 10 Carpați Gălănești - Constructorul Iași x - x Avântul Frasin - Minerul Gura Humorului x - x FORTUS Iași - CSM Bucecea x - x Metalul Rădăuți - Aurora Târgu Frumos x - x Metalul Roman - Steaua Minerul Vatra Dornei x - x Foresta Fălticeni - Zimbrul Siret x - x Cetatea Târgu Neamț - Laminorul Roman x - x ITA Celuloza Piatra Neamț - Metalul Botoșani x - x
SERIE 2 ROUND 10 Victoria CFR Tecuci - Textila Buhuși x - x CSM Borzești - Unirea Negrești x - x Petrolul Moinești - MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej x - x Minerul Comănești - Partizanul Bacău x - x Viitorul Vaslui - Gloria CFR Galați x - x ȘN Galați - Mecano Sport Galați x - x Știința NAVROM Galați - Mecanica Vaslui x - x Proletarul Bacău - Steaua Mecanică Huși x - x
SERIE 3 ROUND 10 Chimia Buzău - Petrolul Ianca Brăila x - x Arrubium Măcin - Foresta Gugești x - x Laminorul Brăila - Hidrotehnica Buzău x - x Granitul Babadag - CS Progresul Brăila x - x Olimpia Râmnicu Sărat - Victoria Țăndărei x - x Progresul Isaccea - Autobuzul Voința Odobești x - x ȘN CSS Tulcea - ASA Buzău x - x Celuloza Adjud - Petrolul Berca x - x
SERIE 4 ROUND 10 Unirea Urziceni - ISCIP Ulmeni x - x Unirea Câmpina - Petrolul Băicoi x - x Portul Constanța - Victoria Lehliu x - x Unirea Slobozia - ȘN Oltenița x - x Victoria Florești - Voința ICS Medgidia x - x Progresul CSȘ Medgidia - Olimpia Slobozia x - x Viitorul Chirnogi - CONPREF Constanța x - x Victoria Munteni Buzău - Montana Sinaia x - x
SERIE 5 ROUND 10 CFR BTA București - ROVA Roșiori x - x Chimia Victoria Turnu Măgurele - MECON București x - x Autobuzul București - Metalul București x - x Viscofil București - Petrolul Roata de Jos x - x Petrolul Poieni - Danubiana București x - x ASIC București - FCM Victoria Giurgiu x - x AS Dunăreana GINAV Giurgiu - CSM Unirea Alexandria x - x IMG București - Automatica București x - x
SERIE 6 ROUND 10 Muscelul Câmpulung - Electrica Titu x - x Minerul Filipeștii de Pădure - Minerul Șotânga x - x Unirea Pitești - Metalul Filipeștii de Pădure x - x IUPS Chitila - Electrica Fieni x - x Mecanica fină București - Forestierul Băbeni x - x ASA Chimia Brazi Ploiești - Avicola Crevedia x - x Electronistul Curtea de Argeș - Progresul Energia București x - x Cimentul Fieni - Tehnometal București x - x
SERIE 7 ROUND 10 Recolta Stoicănești - Mecanizatorul Șimian x - x IOB Balș - Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin x - x Petrolul Stolna - Dierna Orșova x - x Minerul Mătăsari - Progresul Corabia x - x Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt - Constructorul Șoimii Craiova x - x Constructorul TCI Craiova - Viitorul CSȘ Drăgășani x - x Progresul Băilești - Dacia Cozia Călimănești x - x Metalurgistul Sadu - Petrolul Țicleni x - x
SERIE 8 ROUND 10 Minerul Moldova Nouă - CSM Lugoj x - x Energia Auto Timișoara - UM Timișoara x - x Minerul Oravița - Petrolul Arad x - x AS Sânmartinul Sârbesc - Automecanica Reșița x - x Motorul IMA Arad - CFR Victoria Caransebeș x - x CSM Caransebeș - Minerul Anina x - x Unirea Sânnicolau Mare - CSM Vagonul Arad x - x Unirea Tomnatic - Strungul Chișineu Criș x - x
SERIE 9 ROUND 10 Minerul Lupeni - Textila Cisnădie x - x Metalul Aiud - Minerul Știința Vulcan x - x Mureșul Explorări Deva - CFR Simeria x - x CSU Mecanica Sibiu - Retezatul Hațeg x - x Carpați Mârșa - Șoimii Lipova x - x Automecanica Mediaș - IPA Sibiu x - x Metalurgistul Cugir - Aurul Brad x - x Carpați Agnita - Energia Săsciori x - x
SERIE 10 ROUND 10 Progresul Odorheiu Secuiesc - Rapid Miercurea Ciuc x - x IMASA Sfântu Gheorghe - Cimentul Hoghiz x - x Precizia Săcele - Minerul Bălan x - x Relonul Săvinești - Electro Sfântu Gheorghe x - x Minerul Baraolt - Metalul Târgu Secuiesc x - x Unirea Cristuru Secuiesc - Carpați Brașov x - x Viitorul Gheorgheni - Metalul Sighișoara x - x Carpați Covasna - Nitramonia Făgăraș x - x
SERIE 11 ROUND 10 Steaua CFR Cluj - Laminorul Victoria Zalău x - x Industria Sârmei Câmpia Turzii - Mureșul Luduș x - x Laminorul Beclean - CUG Cluj x - x Chimia Năsăud - Oțelul Reghin x - x Sticla Arieșul Turda - IZOMAT Șimleul Silvaniei x - x Lacul Ursu Sovata - Minerul Șărmășag x - x Metalotehnica Târgu Mureș - Mecanica Bistrița x - x Metalul Reghin - Olimpia Gherla x - x
SERIE 12 ROUND 10 Voința Oradea - Oțelul Oraș Dr. Petru Groza x - x CIL Sighet - Someșul Satu Mare x - x Minerul Baia Borșa - Minerul Băița x - x Chimia Tășnad - Oașul Negrești x - x Gloria Beiuș - Bradul Vișeu x - x Minerul Turț - Minerul Șuncuiuș x - x Minerul Baia Sprie - Înfrățirea Oradea x - x CUPROM Baia Mare - Victoria Carei x - x
Round 11[edit]
DATE (1988, 11, 06) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_11/?pg=19&layout=s
SERIE 1 ROUND 11 CSM Bucecea - Metalul Rădăuți x - x Minerul Gura Humorului - FORTUS Iași x - x Constructorul Iași - Avântul Frasin x - x Metalul Botoșani - Carpați Gălănești x - x Laminorul Roman - ITA Celuloza Piatra Neamț x - x Foresta Fălticeni - Cetatea Târgu Neamț x - x Aurora Târgu Frumos - Metalul Roman x - x Zimbrul Siret - Steaua Minerul Vatra Dornei x - x
SERIE 2 ROUND 11 Mecano Sport Galați - Gloria CFR Galați x - x MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej - Minerul Comănești x - x Textila Buhuși - Petrolul Moinești x - x Unirea Negrești - Victoria CFR Tecuci x - x Steaua Mecanică Huși - CSM Borzești x - x Mecanica Vaslui - Proletarul Bacău x - x ȘN Galați - Știința NAVROM Galați x - x Partizanul Bacău - Viitorul Vaslui x - x
SERIE 3 ROUND 11 Foresta Gugești - Laminorul Brăila x - x Hidrotehnica Buzău - Granitul Babadag x - x Petrolul Ianca Brăila - Arrubium Măcin x - x Petrolul Berca - Chimia Buzău x - x ASA Buzău - Celuloza Adjud x - x Progresul Isaccea - ȘN CSS Tulcea x - x CS Progresul Brăila - Olimpia Râmnicu Sărat x - x Autobuzul Voința Odobești - Victoria Țăndărei x - x
SERIE 4 ROUND 11 Montana Sinaia - Unirea Urziceni x - x Petrolul Băicoi - Portul Constanța x - x ISCIP Ulmeni - Unirea Câmpina x - x CONPREF Constanța - Victoria Munteni Buzău x - x Olimpia Slobozia - Viitorul Chirnogi x - x Victoria Florești - Progresul CSȘ Medgidia x - x Victoria Lehliu - Unirea Slobozia x - x Voința ICS Medgidia - ȘN Oltenița x - x
SERIE 5 ROUND 11 MECON București - Autobuzul București x - x Metalul București - CFR BTA București x - x ROVA Roșiori - Viscofil București x - x Automatica București - Chimia Victoria Turnu Măgurele x - x CSM Unirea Alexandria - IMG București x - x ASIC București - AS Dunăreana GINAV Giurgiu x - x Petrolul Roata de Jos - Petrolul Poieni x - x FCM Victoria Giurgiu - Danubiana București x - x
SERIE 6 ROUND 11 Electrica Titu - Unirea Pitești x - x Metalul Filipeștii de Pădure - IUPS Chitila x - x Minerul Șotânga - Muscelul Câmpulung x - x Tehnometal București - Minerul Filipeștii de Pădure x - x Progresul Energia București - Cimentul Fieni x - x ASA Chimia Brazi Ploiești - Electronistul Curtea de Argeș x - x Electrica Fieni - Mecanica fină București x - x Avicola Crevedia - Forestierul Băbeni x - x
SERIE 7 ROUND 11 Dierna Orșova - Minerul Mătăsari x - x Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin - Petrolul Stolna x - x Mecanizatorul Șimian - IOB Balș x - x Petrolul Țicleni - Recolta Stoicănești x - x Dacia Cozia Călimănești - Metalurgistul Sadu x - x Constructorul TCI Craiova - Progresul Băilești x - x Progresul Corabia - Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt x - x Viitorul CSȘ Drăgășani - Constructorul Șoimii Craiova x - x
SERIE 8 ROUND 11 UM Timișoara - Minerul Oravița x - x Petrolul Arad - AS Sânmartinul Sârbesc x - x CSM Lugoj - Energia Auto Timișoara x - x Strungul Chișineu Criș - Minerul Moldova Nouă x - x CSM Vagonul Arad - Unirea Tomnatic x - x CSM Caransebeș - Unirea Sânnicolau Mare x - x Automecanica Reșița - Motorul IMA Arad x - x Minerul Anina - CFR Victoria Caransebeș x - x
SERIE 9 ROUND 11 IPA Sibiu - Metalurgistul Cugir x - x CFR Simeria - Carpați Agnita x - x Minerul Știința Vulcan - Mureșul Explorări Deva x - x Textila Cisnădie - Metalul Aiud x - x Aurul Brad - Minerul Lupeni x - x Carpați Mârșa - Automecanica Mediaș x - x Energia Săsciori - CSU Mecanica Sibiu x - x Șoimii Lipova - Retezatul Hațeg x - x
SERIE 10 ROUND 11 Nitramonia Făgăraș - IMASA Sfântu Gheorghe x - x Electro Sfântu Gheorghe - Minerul Baraolt x - x Minerul Bălan - Relonul Săvinești x - x Cimentul Hoghiz - Precizia Săcele x - x Metalul Sighișoara - Carpați Covasna x - x Unirea Cristuru Secuiesc - Viitorul Gheorgheni x - x Metalul Târgu Secuiesc - Progresul Odorheiu Secuiesc x - x Carpați Brașov - Rapid Miercurea Ciuc x - x
SERIE 11 ROUND 11 Mecanica Bistrița - Metalul Reghin x - x CUG Cluj - Chimia Năsăud x - x Mureșul Luduș - Laminorul Beclean x - x Laminorul Victoria Zalău - Industria Sârmei Câmpia Turzii x - x Olimpia Gherla - Steaua CFR Cluj x - x Lacul Ursu Sovata - Metalotehnica Târgu Mureș x - x Oțelul Reghin - Sticla Arieșul Turda x - x Minerul Șărmășag - IZOMAT Șimleul Silvaniei x - x
SERIE 12 ROUND 11 Bradul Vișeu - Voința Oradea x - x Oașul Negrești - Gloria Beiuș x - x Minerul Băița - Chimia Tășnad x - x Someșul Satu Mare - Minerul Baia Borșa x - x Victoria Carei - CIL Sighet x - x Înfrățirea Oradea - CUPROM Baia Mare x - x Minerul Turț - Minerul Baia Sprie x - x Minerul Șuncuiuș - Oțelul Oraș Dr. Petru Groza x - x
Round 12[edit]
DATE (1988, 11, 13) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_11/?pg=37&layout=s
SERIE 1 ROUND 12 Metalul Rădăuți - Minerul Gura Humorului x - x Carpați Gălănești - Laminorul Roman x - x Avântul Frasin - Metalul Botoșani x - x FORTUS Iași - Constructorul Iași x - x Metalul Roman - CSM Bucecea x - x Steaua Minerul Vatra Dornei - Aurora Târgu Frumos x - x Cetatea Târgu Neamț - Zimbrul Siret x - x ITA Celuloza Piatra Neamț - Foresta Fălticeni x - x
SERIE 2 ROUND 12 Gloria CFR Galați - Partizanul Bacău x - x CSM Borzești - Mecanica Vaslui x - x Victoria CFR Tecuci - Steaua Mecanică Huși x - x Petrolul Moinești - Unirea Negrești x - x Minerul Comănești - Textila Buhuși x - x Viitorul Vaslui - MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej x - x Știința NAVROM Galați - Mecano Sport Galați x - x Proletarul Bacău - ȘN Galați x - x
SERIE 3 ROUND 12 Olimpia Râmnicu Sărat - Hidrotehnica Buzău x - x Chimia Buzău - ASA Buzău x - x Arrubium Măcin - Petrolul Berca x - x Laminorul Brăila - Petrolul Ianca Brăila x - x Granitul Babadag - Foresta Gugești x - x Victoria Țăndărei - CS Progresul Brăila x - x ȘN CSS Tulcea - Autobuzul Voința Odobești x - x Celuloza Adjud - Progresul Isaccea x - x
SERIE 4 ROUND 12 Unirea Câmpina - Montana Sinaia x - x Victoria Munteni Buzău - Olimpia Slobozia x - x Unirea Urziceni - CONPREF Constanța x - x Portul Constanța - ISCIP Ulmeni x - x Unirea Slobozia - Petrolul Băicoi x - x ȘN Oltenița - Victoria Lehliu x - x Progresul CSȘ Medgidia - Voința ICS Medgidia x - x Viitorul Chirnogi - Victoria Florești x - x
SERIE 5 ROUND 12 Autobuzul București - Automatica București x - x Chimia Victoria Turnu Măgurele - CSM Unirea Alexandria x - x CFR BTA București - MECON București x - x Viscofil București - Metalul București x - x Petrolul Poieni - ROVA Roșiori x - x Danubiana București - Petrolul Roata de Jos x - x AS Dunăreana GINAV Giurgiu - FCM Victoria Giurgiu x - x IMG București - ASIC București x - x
SERIE 6 ROUND 12 Mecanica fină București - Metalul Filipeștii de Pădure x - x Minerul Filipeștii de Pădure - Progresul Energia București x - x Muscelul Câmpulung - Tehnometal București x - x Unirea Pitești - Minerul Șotânga x - x IUPS Chitila - Electrica Titu x - x Forestierul Băbeni - Electrica Fieni x - x Electronistul Curtea de Argeș - Avicola Crevedia x - x Cimentul Fieni - ASA Chimia Brazi Ploiești x - x
SERIE 7 ROUND 12 Recolta Stoicănești - Dacia Cozia Călimănești x - x IOB Balș - Petrolul Țicleni x - x Petrolul Stolna - Mecanizatorul Șimian x - x Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt - Dierna Orșova x - x Constructorul Șoimii Craiova - Progresul Corabia x - x Progresul Băilești - Viitorul CSȘ Drăgășani x - x Metalurgistul Sadu - Constructorul TCI Craiova x - x Minerul Mătăsari - Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin x - x
SERIE 8 ROUND 12 Minerul Moldova Nouă - CSM Vagonul Arad x - x Energia Auto Timișoara - Strungul Chișineu Criș x - x Minerul Oravița - CSM Lugoj x - x AS Sânmartinul Sârbesc - UM Timișoara x - x Motorul IMA Arad - Petrolul Arad x - x CFR Victoria Caransebeș - Automecanica Reșița x - x Unirea Sânnicolau Mare - Minerul Anina x - x Unirea Tomnatic - CSM Caransebeș x - x
SERIE 9 ROUND 12 Minerul Lupeni - IPA Sibiu x - x Metalul Aiud - Aurul Brad x - x Mureșul Explorări Deva - Textila Cisnădie x - x Carpați Agnita - Minerul Știința Vulcan x - x CSU Mecanica Sibiu - CFR Simeria x - x Retezatul Hațeg - Energia Săsciori x - x Automecanica Mediaș - Șoimii Lipova x - x Metalurgistul Cugir - Carpați Mârșa x - x
SERIE 10 ROUND 12 Rapid Miercurea Ciuc - Metalul Târgu Secuiesc x - x IMASA Sfântu Gheorghe - Metalul Sighișoara x - x Precizia Săcele - Nitramonia Făgăraș x - x Relonul Săvinești - Cimentul Hoghiz x - x Minerul Baraolt - Minerul Bălan x - x Progresul Odorheiu Secuiesc - Electro Sfântu Gheorghe x - x Viitorul Gheorgheni - Carpați Brașov x - x Carpați Covasna - Unirea Cristuru Secuiesc x - x
SERIE 11 ROUND 12 Steaua CFR Cluj - Mecanica Bistrița x - x Laminorul Beclean - Laminorul Victoria Zalău x - x Industria Sârmei Câmpia Turzii - Olimpia Gherla x - x Chimia Năsăud - Mureșul Luduș x - x Sticla Arieșul Turda - CUG Cluj x - x IZOMAT Șimleul Silvaniei - Oțelul Reghin x - x Metalotehnica Târgu Mureș - Minerul Șărmășag x - x Metalul Reghin - Lacul Ursu Sovata x - x
SERIE 12 ROUND 12 CIL Sighet - Înfrățirea Oradea x - x CUPROM Baia Mare - Minerul Turț x - x Minerul Baia Borșa - Victoria Carei x - x Chimia Tășnad - Someșul Satu Mare x - x Gloria Beiuș - Minerul Băița x - x Voința Oradea - Oașul Negrești x - x Oțelul Oraș Dr. Petru Groza - Bradul Vișeu x - x Minerul Baia Sprie - Minerul Șuncuiuș x - x
Round 13[edit]
DATE (1988, 11, 20) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_11/?pg=57&layout=s
SERIE 1 ROUND 13 Constructorul Iași - Metalul Rădăuți x - x CSM Bucecea - Steaua Minerul Vatra Dornei x - x Minerul Gura Humorului - Metalul Roman x - x Metalul Botoșani - FORTUS Iași x - x Laminorul Roman - Avântul Frasin x - x Foresta Fălticeni - Carpați Gălănești x - x Cetatea Târgu Neamț - ITA Celuloza Piatra Neamț x - x Zimbrul Siret - Aurora Târgu Frumos x - x
SERIE 2 ROUND 13 MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej - Gloria CFR Galați x - x Textila Buhuși - Viitorul Vaslui x - x Unirea Negrești - Minerul Comănești x - x Steaua Mecanică Huși - Petrolul Moinești x - x Mecanica Vaslui - Victoria CFR Tecuci x - x ȘN Galați - CSM Borzești x - x Știința NAVROM Galați - Proletarul Bacău x - x Mecano Sport Galați - Partizanul Bacău x - x
SERIE 3 ROUND 13 Hidrotehnica Buzău - Victoria Țăndărei x - x Foresta Gugești - Olimpia Râmnicu Sărat x - x Petrolul Ianca Brăila - Granitul Babadag x - x Petrolul Berca - Laminorul Brăila x - x ASA Buzău - Arrubium Măcin x - x Progresul Isaccea - Chimia Buzău x - x ȘN CSS Tulcea - Celuloza Adjud x - x Autobuzul Voința Odobești - CS Progresul Brăila x - x
SERIE 4 ROUND 13 Montana Sinaia - Portul Constanța x - x Petrolul Băicoi - ȘN Oltenița x - x ISCIP Ulmeni - Unirea Slobozia x - x CONPREF Constanța - Unirea Câmpina x - x Olimpia Slobozia - Unirea Urziceni x - x Victoria Florești - Victoria Munteni Buzău x - x Progresul CSȘ Medgidia - Viitorul Chirnogi x - x Voința ICS Medgidia - Victoria Lehliu x - x
SERIE 5 ROUND 13 AS Dunăreana GINAV Giurgiu - IMG București x - x ROVA Roșiori - Danubiana București x - x Metalul București - Petrolul Poieni x - x MECON București - Viscofil București x - x Automatica București - CFR BTA București x - x CSM Unirea Alexandria - Autobuzul București x - x ASIC București - Chimia Victoria Turnu Măgurele x - x FCM Victoria Giurgiu - Petrolul Roata de Jos x - x
SERIE 6 ROUND 13 Metalul Filipeștii de Pădure - Forestierul Băbeni x - x Electrica Titu - Mecanica fină București x - x Minerul Șotânga - IUPS Chitila x - x Tehnometal București - Unirea Pitești x - x Progresul Energia București - Muscelul Câmpulung x - x ASA Chimia Brazi Ploiești - Minerul Filipeștii de Pădure x - x Electronistul Curtea de Argeș - Cimentul Fieni x - x Avicola Crevedia - Electrica Fieni x - x
SERIE 7 ROUND 13 Mecanizatorul Șimian - Minerul Mătăsari x - x Dierna Orșova - Constructorul Șoimii Craiova x - x Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin - Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt x - x Petrolul Țicleni - Petrolul Stolna x - x Dacia Cozia Călimănești - IOB Balș x - x Constructorul TCI Craiova - Recolta Stoicănești x - x Progresul Băilești - Metalurgistul Sadu x - x Viitorul CSȘ Drăgășani - Progresul Corabia x - x
SERIE 8 ROUND 13 CSM Lugoj - AS Sânmartinul Sârbesc x - x CSM Vagonul Arad - Energia Auto Timișoara x - x Petrolul Arad - CFR Victoria Caransebeș x - x UM Timișoara - Motorul IMA Arad x - x Strungul Chișineu Criș - Minerul Oravița x - x CSM Caransebeș - Minerul Moldova Nouă x - x Unirea Sânnicolau Mare - Unirea Tomnatic x - x Minerul Anina - Automecanica Reșița x - x
SERIE 9 ROUND 13 Aurul Brad - Mureșul Explorări Deva x - x CFR Simeria - Retezatul Hațeg x - x Minerul Știința Vulcan - CSU Mecanica Sibiu x - x Textila Cisnădie - Carpați Agnita x - x IPA Sibiu - Metalul Aiud x - x Carpați Mârșa - Minerul Lupeni x - x Automecanica Mediaș - Metalurgistul Cugir x - x Șoimii Lipova - Energia Săsciori x - x
SERIE 10 ROUND 13 Metalul Sighișoara - Precizia Săcele x - x Electro Sfântu Gheorghe - Rapid Miercurea Ciuc x - x Minerul Bălan - Progresul Odorheiu Secuiesc x - x Cimentul Hoghiz - Minerul Baraolt x - x Nitramonia Făgăraș - Relonul Săvinești x - x Unirea Cristuru Secuiesc - IMASA Sfântu Gheorghe x - x Viitorul Gheorgheni - Carpați Covasna x - x Carpați Brașov - Metalul Târgu Secuiesc x - x
SERIE 11 ROUND 13 CUG Cluj - IZOMAT Șimleul Silvaniei x - x Mureșul Luduș - Sticla Arieșul Turda x - x Laminorul Victoria Zalău - Chimia Năsăud x - x Olimpia Gherla - Laminorul Beclean x - x Mecanica Bistrița - Industria Sârmei Câmpia Turzii x - x Lacul Ursu Sovata - Steaua CFR Cluj x - x Metalotehnica Târgu Mureș - Metalul Reghin x - x Minerul Șărmășag - Oțelul Reghin x - x
SERIE 12 ROUND 13 Someșul Satu Mare - Gloria Beiuș x - x Oașul Negrești - Oțelul Oraș Dr. Petru Groza x - x Minerul Băița - Voința Oradea x - x Victoria Carei - Chimia Tășnad x - x Înfrățirea Oradea - Minerul Baia Borșa x - x Minerul Turț - CIL Sighet x - x Minerul Baia Sprie - CUPROM Baia Mare x - x Minerul Șuncuiuș - Bradul Vișeu x - x
Round 14[edit]
DATE (1988, 11, 27) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_11/?pg=75&layout=s
SERIE 1 ROUND 14 Steaua Minerul Vatra Dornei - Minerul Gura Humorului x - x Carpați Gălănești - Cetatea Târgu Neamț x - x Avântul Frasin - Foresta Fălticeni x - x FORTUS Iași - Laminorul Roman x - x Metalul Rădăuți - Metalul Botoșani x - x Metalul Roman - Constructorul Iași x - x Aurora Târgu Frumos - CSM Bucecea x - x Zimbrul Siret - ITA Celuloza Piatra Neamț x - x
SERIE 2 ROUND 14 Viitorul Vaslui - Unirea Negrești x - x Gloria CFR Galați - Textila Buhuși x - x CSM Borzești - Știința NAVROM Galați x - x Victoria CFR Tecuci - ȘN Galați x - x Petrolul Moinești - Mecanica Vaslui x - x Minerul Comănești - Steaua Mecanică Huși x - x Partizanul Bacău - MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej x - x Mecano Sport Galați - Proletarul Bacău x - x
SERIE 3 ROUND 14 Olimpia Râmnicu Sărat - Petrolul Ianca Brăila x - x Chimia Buzău - ȘN CSS Tulcea x - x Arrubium Măcin - Progresul Isaccea x - x Laminorul Brăila - ASA Buzău x - x Granitul Babadag - Petrolul Berca x - x Victoria Țăndărei - Foresta Gugești x - x CS Progresul Brăila - Hidrotehnica Buzău x - x Autobuzul Voința Odobești - Celuloza Adjud x - x
SERIE 4 ROUND 14 Unirea Slobozia - Montana Sinaia x - x Portul Constanța - CONPREF Constanța x - x Victoria Munteni Buzău - Progresul CSȘ Medgidia x - x Unirea Urziceni - Victoria Florești x - x Unirea Câmpina - Olimpia Slobozia x - x ȘN Oltenița - ISCIP Ulmeni x - x Victoria Lehliu - Petrolul Băicoi x - x Voința ICS Medgidia - Viitorul Chirnogi x - x
SERIE 5 ROUND 14 Autobuzul București - ASIC București x - x CFR BTA București - CSM Unirea Alexandria x - x Viscofil București - Automatica București x - x Chimia Victoria Turnu Măgurele - AS Dunăreana GINAV Giurgiu x - x Petrolul Poieni - MECON București x - x Danubiana București - Metalul București x - x Petrolul Roata de Jos - ROVA Roșiori x - x FCM Victoria Giurgiu - IMG București x - x
SERIE 6 ROUND 14 Mecanica fină București - Minerul Șotânga x - x Muscelul Câmpulung - ASA Chimia Brazi Ploiești x - x Minerul Filipeștii de Pădure - Electronistul Curtea de Argeș x - x Unirea Pitești - Progresul Energia București x - x IUPS Chitila - Tehnometal București x - x Forestierul Băbeni - Electrica Titu x - x Electrica Fieni - Metalul Filipeștii de Pădure x - x Avicola Crevedia - Cimentul Fieni x - x
SERIE 7 ROUND 14 IOB Balș - Constructorul TCI Craiova x - x Recolta Stoicănești - Progresul Băilești x - x Petrolul Stolna - Dacia Cozia Călimănești x - x Minerul Mătăsari - Petrolul Țicleni x - x Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt - Mecanizatorul Șimian x - x Constructorul Șoimii Craiova - Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin x - x Progresul Corabia - Dierna Orșova x - x Viitorul CSȘ Drăgășani - Metalurgistul Sadu x - x
SERIE 8 ROUND 14 Minerul Oravița - CSM Vagonul Arad x - x CFR Victoria Caransebeș - UM Timișoara x - x Minerul Moldova Nouă - Unirea Sânnicolau Mare x - x Energia Auto Timișoara - CSM Caransebeș x - x AS Sânmartinul Sârbesc - Strungul Chișineu Criș x - x Motorul IMA Arad - CSM Lugoj x - x Automecanica Reșița - Petrolul Arad x - x Minerul Anina - Unirea Tomnatic x - x
SERIE 9 ROUND 14 Șoimii Lipova - Metalurgistul Cugir x - x Mureșul Explorări Deva - IPA Sibiu x - x CSU Mecanica Sibiu - Textila Cisnădie x - x Minerul Lupeni - Automecanica Mediaș x - x Metalul Aiud - Carpați Mârșa x - x Carpați Agnita - Aurul Brad x - x Retezatul Hațeg - Minerul Știința Vulcan x - x Energia Săsciori - CFR Simeria x - x
SERIE 10 ROUND 14 IMASA Sfântu Gheorghe - Viitorul Gheorgheni x - x Metalul Târgu Secuiesc - Electro Sfântu Gheorghe x - x Precizia Săcele - Unirea Cristuru Secuiesc x - x Relonul Săvinești - Metalul Sighișoara x - x Minerul Baraolt - Nitramonia Făgăraș x - x Progresul Odorheiu Secuiesc - Cimentul Hoghiz x - x Rapid Miercurea Ciuc - Minerul Bălan x - x Carpați Brașov - Carpați Covasna x - x
SERIE 11 ROUND 14 Steaua CFR Cluj - Metalotehnica Târgu Mureș x - x Chimia Năsăud - Olimpia Gherla x - x Industria Sârmei Câmpia Turzii - Lacul Ursu Sovata x - x Laminorul Beclean - Mecanica Bistrița x - x Sticla Arieșul Turda - Laminorul Victoria Zalău x - x IZOMAT Șimleul Silvaniei - Mureșul Luduș x - x Oțelul Reghin - CUG Cluj x - x Minerul Șărmășag - Metalul Reghin x - x
SERIE 12 ROUND 14 Voința Oradea - Someșul Satu Mare x - x Minerul Baia Borșa - Minerul Turț x - x CIL Sighet - Minerul Baia Sprie x - x Chimia Tășnad - Înfrățirea Oradea x - x Gloria Beiuș - Victoria Carei x - x Oțelul Oraș Dr. Petru Groza - Minerul Băița x - x Bradul Vișeu - Oașul Negrești x - x Minerul Șuncuiuș - CUPROM Baia Mare x - x
Round 15[edit]
DATE (1988, 12, 04) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1988_12/?pg=13&layout=s
SERIE 1 ROUND 15 Minerul Gura Humorului - Aurora Târgu Frumos x - x CSM Bucecea - Zimbrul Siret x - x Constructorul Iași - Steaua Minerul Vatra Dornei x - x Metalul Botoșani - Metalul Roman x - x Laminorul Roman - Metalul Rădăuți x - x Foresta Fălticeni - FORTUS Iași x - x Cetatea Târgu Neamț - Avântul Frasin x - x ITA Celuloza Piatra Neamț - Carpați Gălănești x - x
SERIE 2 ROUND 15 Unirea Negrești - Gloria CFR Galați x - x Steaua Mecanică Huși - Viitorul Vaslui x - x MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej - Mecano Sport Galați x - x Textila Buhuși - Partizanul Bacău x - x Mecanica Vaslui - Minerul Comănești x - x ȘN Galați - Petrolul Moinești x - x Știința NAVROM Galați - Victoria CFR Tecuci x - x Proletarul Bacău - CSM Borzești x - x
SERIE 3 ROUND 15 Petrolul Berca - Olimpia Râmnicu Sărat x - x Hidrotehnica Buzău - Autobuzul Voința Odobești x - x Foresta Gugești - CS Progresul Brăila x - x Petrolul Ianca Brăila - Victoria Țăndărei x - x ASA Buzău - Granitul Babadag x - x Progresul Isaccea - Laminorul Brăila x - x ȘN CSS Tulcea - Arrubium Măcin x - x Celuloza Adjud - Chimia Buzău x - x
SERIE 4 ROUND 15 CONPREF Constanța - Unirea Slobozia x - x Petrolul Băicoi - Voința ICS Medgidia x - x ISCIP Ulmeni - Victoria Lehliu x - x Montana Sinaia - ȘN Oltenița x - x Olimpia Slobozia - Portul Constanța x - x Victoria Florești - Unirea Câmpina x - x Progresul CSȘ Medgidia - Unirea Urziceni x - x Viitorul Chirnogi - Victoria Munteni Buzău x - x
SERIE 5 ROUND 15 AS Dunăreana GINAV Giurgiu - Autobuzul București x - x Metalul București - Petrolul Roata de Jos x - x ROVA Roșiori - FCM Victoria Giurgiu x - x MECON București - Danubiana București x - x Automatica București - Petrolul Poieni x - x CSM Unirea Alexandria - Viscofil București x - x ASIC București - CFR BTA București x - x IMG București - Chimia Victoria Turnu Măgurele x - x
SERIE 6 ROUND 15 Tehnometal București - Mecanica fină București x - x Progresul Energia București - IUPS Chitila x - x Metalul Filipeștii de Pădure - Avicola Crevedia x - x Electrica Titu - Electrica Fieni x - x Minerul Șotânga - Forestierul Băbeni x - x ASA Chimia Brazi Ploiești - Unirea Pitești x - x Electronistul Curtea de Argeș - Muscelul Câmpulung x - x Cimentul Fieni - Minerul Filipeștii de Pădure x - x
SERIE 7 ROUND 15 Constructorul TCI Craiova - Petrolul Stolna x - x Dacia Cozia Călimănești - Minerul Mătăsari x - x Dierna Orșova - Viitorul CSȘ Drăgășani x - x Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin - Progresul Corabia x - x Mecanizatorul Șimian - Constructorul Șoimii Craiova x - x Petrolul Țicleni - Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt x - x Progresul Băilești - IOB Balș x - x Metalurgistul Sadu - Recolta Stoicănești x - x
SERIE 8 ROUND 15 CSM Vagonul Arad - AS Sânmartinul Sârbesc x - x Petrolul Arad - Minerul Anina x - x UM Timișoara - Automecanica Reșița x - x CSM Lugoj - CFR Victoria Caransebeș x - x Strungul Chișineu Criș - Motorul IMA Arad x - x CSM Caransebeș - Minerul Oravița x - x Unirea Sânnicolau Mare - Energia Auto Timișoara x - x Unirea Tomnatic - Minerul Moldova Nouă x - x
SERIE 9 ROUND 15 Carpați Mârșa - Mureșul Explorări Deva x - x Metalurgistul Cugir - Minerul Lupeni x - x Aurul Brad - CSU Mecanica Sibiu x - x CFR Simeria - Șoimii Lipova x - x Minerul Știința Vulcan - Energia Săsciori x - x Textila Cisnădie - Retezatul Hațeg x - x IPA Sibiu - Carpați Agnita x - x Automecanica Mediaș - Metalul Aiud x - x
SERIE 10 ROUND 15 Carpați Covasna - IMASA Sfântu Gheorghe x - x Viitorul Gheorgheni - Precizia Săcele x - x Electro Sfântu Gheorghe - Carpați Brașov x - x Minerul Bălan - Metalul Târgu Secuiesc x - x Cimentul Hoghiz - Rapid Miercurea Ciuc x - x Nitramonia Făgăraș - Progresul Odorheiu Secuiesc x - x Metalul Sighișoara - Minerul Baraolt x - x Unirea Cristuru Secuiesc - Relonul Săvinești x - x
SERIE 11 ROUND 15 CUG Cluj - Minerul Șărmășag x - x Metalotehnica Târgu Mureș - Industria Sârmei Câmpia Turzii x - x Mureșul Luduș - Oțelul Reghin x - x Laminorul Victoria Zalău - IZOMAT Șimleul Silvaniei x - x Olimpia Gherla - Sticla Arieșul Turda x - x Mecanica Bistrița - Chimia Năsăud x - x Lacul Ursu Sovata - Laminorul Beclean x - x Metalul Reghin - Steaua CFR Cluj x - x
SERIE 12 ROUND 15 Someșul Satu Mare - Oțelul Oraș Dr. Petru Groza x - x Minerul Baia Sprie - Minerul Baia Borșa x - x Oașul Negrești - Minerul Șuncuiuș x - x Minerul Băița - Bradul Vișeu x - x Victoria Carei - Voința Oradea x - x Înfrățirea Oradea - Gloria Beiuș x - x Minerul Turț - Chimia Tășnad x - x CUPROM Baia Mare - CIL Sighet x - x
Round 16[edit]
DATE (1989, 03, 19) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1989_03/?pg=52&layout=s
SERIE 1 ROUND 16 Aurora Târgu Frumos - Minerul Gura Humorului x - x Zimbrul Siret - CSM Bucecea x - x Steaua Minerul Vatra Dornei - Constructorul Iași x - x Metalul Roman - Metalul Botoșani x - x Metalul Rădăuți - Laminorul Roman x - x FORTUS Iași - Foresta Fălticeni x - x Avântul Frasin - Cetatea Târgu Neamț x - x Carpați Gălănești - ITA Celuloza Piatra Neamț x - x
SERIE 2 ROUND 16 Gloria CFR Galați - Unirea Negrești x - x Mecano Sport Galați - MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej x - x Partizanul Bacău - Textila Buhuși x - x Viitorul Vaslui - Steaua Mecanică Huși x - x Minerul Comănești - Mecanica Vaslui x - x Petrolul Moinești - ȘN Galați x - x Victoria CFR Tecuci - Știința NAVROM Galați x - x CSM Borzești - Proletarul Bacău x - x
SERIE 3 ROUND 16 Olimpia Râmnicu Sărat - Petrolul Berca x - x Autobuzul Voința Odobești - Hidrotehnica Buzău x - x CS Progresul Brăila - Foresta Gugești x - x Victoria Țăndărei - Petrolul Ianca Brăila x - x Granitul Babadag - ASA Buzău x - x Laminorul Brăila - Progresul Isaccea x - x Arrubium Măcin - ȘN CSS Tulcea x - x Chimia Buzău - Celuloza Adjud x - x
SERIE 4 ROUND 16 Unirea Slobozia - CONPREF Constanța x - x Voința ICS Medgidia - Petrolul Băicoi x - x Victoria Lehliu - ISCIP Ulmeni x - x ȘN Oltenița - Montana Sinaia x - x Portul Constanța - Olimpia Slobozia x - x Unirea Câmpina - Victoria Florești x - x Unirea Urziceni - Progresul CSȘ Medgidia x - x Victoria Munteni Buzău - Viitorul Chirnogi x - x
SERIE 5 ROUND 16 Viscofil București - CSM Unirea Alexandria x - x Petrolul Roata de Jos - Metalul București x - x FCM Victoria Giurgiu - ROVA Roșiori x - x Danubiana București - MECON București x - x Petrolul Poieni - Automatica București x - x CFR BTA București - ASIC București x - x Autobuzul București - AS Dunăreana GINAV Giurgiu x - x Chimia Victoria Turnu Măgurele - IMG București x - x
SERIE 6 ROUND 16 Mecanica fină București - Tehnometal București x - x IUPS Chitila - Progresul Energia București x - x Avicola Crevedia - Metalul Filipeștii de Pădure x - x Electrica Fieni - Electrica Titu x - x Forestierul Băbeni - Minerul Șotânga x - x Unirea Pitești - ASA Chimia Brazi Ploiești x - x Muscelul Câmpulung - Electronistul Curtea de Argeș x - x Minerul Filipeștii de Pădure - Cimentul Fieni x - x
SERIE 7 ROUND 16 Petrolul Stolna - Constructorul TCI Craiova x - x Minerul Mătăsari - Dacia Cozia Călimănești x - x Viitorul CSȘ Drăgășani - Dierna Orșova x - x Progresul Corabia - Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin x - x Constructorul Șoimii Craiova - Mecanizatorul Șimian x - x Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt - Petrolul Țicleni x - x IOB Balș - Progresul Băilești x - x Recolta Stoicănești - Metalurgistul Sadu x - x
SERIE 8 ROUND 16 AS Sânmartinul Sârbesc - CSM Vagonul Arad x - x Minerul Anina - Petrolul Arad x - x Automecanica Reșița - UM Timișoara x - x CFR Victoria Caransebeș - CSM Lugoj x - x Motorul IMA Arad - Strungul Chișineu Criș x - x Minerul Oravița - CSM Caransebeș x - x Energia Auto Timișoara - Unirea Sânnicolau Mare x - x Minerul Moldova Nouă - Unirea Tomnatic x - x
SERIE 9 ROUND 16 Mureșul Explorări Deva - Carpați Mârșa x - x Minerul Lupeni - Metalurgistul Cugir x - x CSU Mecanica Sibiu - Aurul Brad x - x Șoimii Lipova - CFR Simeria x - x Energia Săsciori - Minerul Știința Vulcan x - x Retezatul Hațeg - Textila Cisnădie x - x Carpați Agnita - IPA Sibiu x - x Metalul Aiud - Automecanica Mediaș x - x
SERIE 10 ROUND 16 IMASA Sfântu Gheorghe - Carpați Covasna x - x Precizia Săcele - Viitorul Gheorgheni x - x Carpați Brașov - Electro Sfântu Gheorghe x - x Metalul Târgu Secuiesc - Minerul Bălan x - x Rapid Miercurea Ciuc - Cimentul Hoghiz x - x Progresul Odorheiu Secuiesc - Nitramonia Făgăraș x - x Minerul Baraolt - Metalul Sighișoara x - x Relonul Săvinești - Unirea Cristuru Secuiesc x - x
SERIE 11 ROUND 16 Minerul Șărmășag - CUG Cluj x - x Industria Sârmei Câmpia Turzii - Metalotehnica Târgu Mureș x - x Oțelul Reghin - Mureșul Luduș x - x IZOMAT Șimleul Silvaniei - Laminorul Victoria Zalău x - x Sticla Arieșul Turda - Olimpia Gherla x - x Chimia Năsăud - Mecanica Bistrița x - x Laminorul Beclean - Lacul Ursu Sovata x - x Steaua CFR Cluj - Metalul Reghin x - x
SERIE 12 ROUND 16 Oțelul Oraș Dr. Petru Groza - Someșul Satu Mare x - x Minerul Baia Borșa - Minerul Baia Sprie x - x Minerul Șuncuiuș - Oașul Negrești x - x Bradul Vișeu - Minerul Băița x - x Voința Oradea - Victoria Carei x - x Gloria Beiuș - Înfrățirea Oradea x - x Chimia Tășnad - Minerul Turț x - x CIL Sighet - CUPROM Baia Mare x - x
Round 17[edit]
DATE (1989, 03, 26) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1989_03/?pg=70&layout=s
SERIE 1 ROUND 17 Minerul Gura Humorului - Steaua Minerul Vatra Dornei x - x Cetatea Târgu Neamț - Carpați Gălănești x - x Foresta Fălticeni - Avântul Frasin x - x Laminorul Roman - FORTUS Iași x - x Metalul Botoșani - Metalul Rădăuți x - x Constructorul Iași - Metalul Roman x - x CSM Bucecea - Aurora Târgu Frumos x - x ITA Celuloza Piatra Neamț - Zimbrul Siret x - x
SERIE 2 ROUND 17 Textila Buhuși - Gloria CFR Galați x - x Știința NAVROM Galați - CSM Borzești x - x ȘN Galați - Victoria CFR Tecuci x - x Mecanica Vaslui - Petrolul Moinești x - x Steaua Mecanică Huși - Minerul Comănești x - x Unirea Negrești - Viitorul Vaslui x - x MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej - Partizanul Bacău x - x Proletarul Bacău - Mecano Sport Galați x - x
SERIE 3 ROUND 17 Petrolul Ianca Brăila - Olimpia Râmnicu Sărat x - x ȘN CSS Tulcea - Chimia Buzău x - x Progresul Isaccea - Arrubium Măcin x - x ASA Buzău - Laminorul Brăila x - x Petrolul Berca - Granitul Babadag x - x Foresta Gugești - Victoria Țăndărei x - x Hidrotehnica Buzău - CS Progresul Brăila x - x Celuloza Adjud - Autobuzul Voința Odobești x - x
SERIE 4 ROUND 17 Montana Sinaia - Unirea Slobozia x - x CONPREF Constanța - Portul Constanța x - x Progresul CSȘ Medgidia - Victoria Munteni Buzău x - x Victoria Florești - Unirea Urziceni x - x Olimpia Slobozia - Unirea Câmpina x - x ISCIP Ulmeni - ȘN Oltenița x - x Petrolul Băicoi - Victoria Lehliu x - x Viitorul Chirnogi - Voința ICS Medgidia x - x
SERIE 5 ROUND 17 CSM Unirea Alexandria - CFR BTA București x - x Automatica București - Viscofil București x - x AS Dunăreana GINAV Giurgiu - Chimia Victoria Turnu Măgurele x - x ASIC București - Autobuzul București x - x MECON București - Petrolul Poieni x - x Metalul București - Danubiana București x - x ROVA Roșiori - Petrolul Roata de Jos x - x IMG București - FCM Victoria Giurgiu x - x
SERIE 6 ROUND 17 Minerul Șotânga - Mecanica fină București x - x ASA Chimia Brazi Ploiești - Muscelul Câmpulung x - x Electronistul Curtea de Argeș - Minerul Filipeștii de Pădure x - x Progresul Energia București - Unirea Pitești x - x Tehnometal București - IUPS Chitila x - x Electrica Titu - Forestierul Băbeni x - x Metalul Filipeștii de Pădure - Electrica Fieni x - x Cimentul Fieni - Avicola Crevedia x - x
SERIE 7 ROUND 17 Constructorul TCI Craiova - IOB Balș x - x Progresul Băilești - Recolta Stoicănești x - x Dacia Cozia Călimănești - Petrolul Stolna x - x Petrolul Țicleni - Minerul Mătăsari x - x Mecanizatorul Șimian - Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt x - x Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin - Constructorul Șoimii Craiova x - x Dierna Orșova - Progresul Corabia x - x Metalurgistul Sadu - Viitorul CSȘ Drăgășani x - x
SERIE 8 ROUND 17 CSM Vagonul Arad - Minerul Oravița x - x UM Timișoara - CFR Victoria Caransebeș x - x Unirea Sânnicolau Mare - Minerul Moldova Nouă x - x CSM Caransebeș - Energia Auto Timișoara x - x Strungul Chișineu Criș - AS Sânmartinul Sârbesc x - x CSM Lugoj - Motorul IMA Arad x - x Petrolul Arad - Automecanica Reșița x - x Unirea Tomnatic - Minerul Anina x - x
SERIE 9 ROUND 17 IPA Sibiu - Mureșul Explorări Deva x - x Textila Cisnădie - CSU Mecanica Sibiu x - x Automecanica Mediaș - Minerul Lupeni x - x Carpați Mârșa - Metalul Aiud x - x Aurul Brad - Carpați Agnita x - x Minerul Știința Vulcan - Retezatul Hațeg x - x CFR Simeria - Energia Săsciori x - x Metalurgistul Cugir - Șoimii Lipova x - x
SERIE 10 ROUND 17 Viitorul Gheorgheni - IMASA Sfântu Gheorghe x - x Electro Sfântu Gheorghe - Metalul Târgu Secuiesc x - x Unirea Cristuru Secuiesc - Precizia Săcele x - x Metalul Sighișoara - Relonul Săvinești x - x Nitramonia Făgăraș - Minerul Baraolt x - x Cimentul Hoghiz - Progresul Odorheiu Secuiesc x - x Minerul Bălan - Rapid Miercurea Ciuc x - x Carpați Covasna - Carpați Brașov x - x
SERIE 11 ROUND 17 Metalul Reghin - Minerul Șărmășag x - x Olimpia Gherla - Chimia Năsăud x - x Metalotehnica Târgu Mureș - Steaua CFR Cluj x - x Lacul Ursu Sovata - Industria Sârmei Câmpia Turzii x - x Mecanica Bistrița - Laminorul Beclean x - x Laminorul Victoria Zalău - Sticla Arieșul Turda x - x Mureșul Luduș - IZOMAT Șimleul Silvaniei x - x CUG Cluj - Oțelul Reghin x - x
SERIE 12 ROUND 17 Someșul Satu Mare - Voința Oradea x - x Minerul Turț - Minerul Baia Borșa x - x Minerul Baia Sprie - CIL Sighet x - x Înfrățirea Oradea - Chimia Tășnad x - x Victoria Carei - Gloria Beiuș x - x Minerul Băița - Oțelul Oraș Dr. Petru Groza x - x Oașul Negrești - Bradul Vișeu x - x CUPROM Baia Mare - Minerul Șuncuiuș x - x
Round 18[edit]
DATE (1989, 04, 02) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1989_04/?pg=7&layout=s
SERIE 1 ROUND 18 Metalul Roman - Minerul Gura Humorului x - x Metalul Rădăuți - Constructorul Iași x - x Steaua Minerul Vatra Dornei - CSM Bucecea x - x FORTUS Iași - Metalul Botoșani x - x Avântul Frasin - Laminorul Roman x - x Carpați Gălănești - Foresta Fălticeni x - x ITA Celuloza Piatra Neamț - Cetatea Târgu Neamț x - x Aurora Târgu Frumos - Zimbrul Siret x - x
SERIE 2 ROUND 18 Gloria CFR Galați - MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej x - x Viitorul Vaslui - Textila Buhuși x - x Minerul Comănești - Unirea Negrești x - x Petrolul Moinești - Steaua Mecanică Huși x - x Victoria CFR Tecuci - Mecanica Vaslui x - x CSM Borzești - ȘN Galați x - x Proletarul Bacău - Știința NAVROM Galați x - x Partizanul Bacău - Mecano Sport Galați x - x
SERIE 3 ROUND 18 Olimpia Râmnicu Sărat - Foresta Gugești x - x Victoria Țăndărei - Hidrotehnica Buzău x - x Granitul Babadag - Petrolul Ianca Brăila x - x Laminorul Brăila - Petrolul Berca x - x Arrubium Măcin - ASA Buzău x - x Chimia Buzău - Progresul Isaccea x - x Celuloza Adjud - ȘN CSS Tulcea x - x CS Progresul Brăila - Autobuzul Voința Odobești x - x
SERIE 4 ROUND 18 Unirea Slobozia - ISCIP Ulmeni x - x ȘN Oltenița - Petrolul Băicoi x - x Portul Constanța - Montana Sinaia x - x Unirea Câmpina - CONPREF Constanța x - x Unirea Urziceni - Olimpia Slobozia x - x Victoria Munteni Buzău - Victoria Florești x - x Viitorul Chirnogi - Progresul CSȘ Medgidia x - x Victoria Lehliu - Voința ICS Medgidia x - x
SERIE 5 ROUND 18 Autobuzul București - CSM Unirea Alexandria x - x IMG București - AS Dunăreana GINAV Giurgiu x - x Danubiana București - ROVA Roșiori x - x Petrolul Poieni - Metalul București x - x Viscofil București - MECON București x - x CFR BTA București - Automatica București x - x Chimia Victoria Turnu Măgurele - ASIC București x - x Petrolul Roata de Jos - FCM Victoria Giurgiu x - x
SERIE 6 ROUND 18 Mecanica fină București - Electrica Titu x - x Forestierul Băbeni - Metalul Filipeștii de Pădure x - x IUPS Chitila - Minerul Șotânga x - x Unirea Pitești - Tehnometal București x - x Muscelul Câmpulung - Progresul Energia București x - x Minerul Filipeștii de Pădure - ASA Chimia Brazi Ploiești x - x Cimentul Fieni - Electronistul Curtea de Argeș x - x Electrica Fieni - Avicola Crevedia x - x
SERIE 7 ROUND 18 Recolta Stoicănești - Constructorul TCI Craiova x - x Minerul Mătăsari - Mecanizatorul Șimian x - x Constructorul Șoimii Craiova - Dierna Orșova x - x Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt - Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin x - x Petrolul Stolna - Petrolul Țicleni x - x IOB Balș - Dacia Cozia Călimănești x - x Metalurgistul Sadu - Progresul Băilești x - x Progresul Corabia - Viitorul CSȘ Drăgășani x - x
SERIE 8 ROUND 18 Energia Auto Timișoara - CSM Vagonul Arad x - x AS Sânmartinul Sârbesc - CSM Lugoj x - x CFR Victoria Caransebeș - Petrolul Arad x - x Motorul IMA Arad - UM Timișoara x - x Minerul Oravița - Strungul Chișineu Criș x - x Minerul Moldova Nouă - CSM Caransebeș x - x Unirea Tomnatic - Unirea Sânnicolau Mare x - x Automecanica Reșița - Minerul Anina x - x
SERIE 9 ROUND 18 Mureșul Explorări Deva - Aurul Brad x - x Retezatul Hațeg - CFR Simeria x - x CSU Mecanica Sibiu - Minerul Știința Vulcan x - x Carpați Agnita - Textila Cisnădie x - x Metalul Aiud - IPA Sibiu x - x Minerul Lupeni - Carpați Mârșa x - x Metalurgistul Cugir - Automecanica Mediaș x - x Energia Săsciori - Șoimii Lipova x - x
SERIE 10 ROUND 18 IMASA Sfântu Gheorghe - Unirea Cristuru Secuiesc x - x Precizia Săcele - Metalul Sighișoara x - x Rapid Miercurea Ciuc - Electro Sfântu Gheorghe x - x Progresul Odorheiu Secuiesc - Minerul Bălan x - x Minerul Baraolt - Cimentul Hoghiz x - x Relonul Săvinești - Nitramonia Făgăraș x - x Carpați Covasna - Viitorul Gheorgheni x - x Metalul Târgu Secuiesc - Carpați Brașov x - x
SERIE 11 ROUND 18 Sticla Arieșul Turda - Mureșul Luduș x - x IZOMAT Șimleul Silvaniei - CUG Cluj x - x Chimia Năsăud - Laminorul Victoria Zalău x - x Laminorul Beclean - Olimpia Gherla x - x Industria Sârmei Câmpia Turzii - Mecanica Bistrița x - x Steaua CFR Cluj - Lacul Ursu Sovata x - x Metalul Reghin - Metalotehnica Târgu Mureș x - x Oțelul Reghin - Minerul Șărmășag x - x
SERIE 12 ROUND 18 Gloria Beiuș - Someșul Satu Mare x - x Oțelul Oraș Dr. Petru Groza - Oașul Negrești x - x Voința Oradea - Minerul Băița x - x Chimia Tășnad - Victoria Carei x - x Minerul Baia Borșa - Înfrățirea Oradea x - x CIL Sighet - Minerul Turț x - x CUPROM Baia Mare - Minerul Baia Sprie x - x Bradul Vișeu - Minerul Șuncuiuș x - x
Round 19[edit]
DATE (1989, 04, 09) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1989_04/?pg=25&layout=s
SERIE 1 ROUND 19 Minerul Gura Humorului - Metalul Rădăuți x - x Laminorul Roman - Carpați Gălănești x - x Metalul Botoșani - Avântul Frasin x - x Constructorul Iași - FORTUS Iași x - x CSM Bucecea - Metalul Roman x - x Aurora Târgu Frumos - Steaua Minerul Vatra Dornei x - x Zimbrul Siret - Cetatea Târgu Neamț x - x Foresta Fălticeni - ITA Celuloza Piatra Neamț x - x
SERIE 2 ROUND 19 Partizanul Bacău - Gloria CFR Galați x - x Mecanica Vaslui - CSM Borzești x - x Steaua Mecanică Huși - Victoria CFR Tecuci x - x Unirea Negrești - Petrolul Moinești x - x Textila Buhuși - Minerul Comănești x - x MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej - Viitorul Vaslui x - x Mecano Sport Galați - Știința NAVROM Galați x - x ȘN Galați - Proletarul Bacău x - x
SERIE 3 ROUND 19 Hidrotehnica Buzău - Olimpia Râmnicu Sărat x - x ASA Buzău - Chimia Buzău x - x Petrolul Berca - Arrubium Măcin x - x Petrolul Ianca Brăila - Laminorul Brăila x - x Foresta Gugești - Granitul Babadag x - x CS Progresul Brăila - Victoria Țăndărei x - x Autobuzul Voința Odobești - ȘN CSS Tulcea x - x Progresul Isaccea - Celuloza Adjud x - x
SERIE 4 ROUND 19 Petrolul Băicoi - Unirea Slobozia x - x Olimpia Slobozia - Victoria Munteni Buzău x - x CONPREF Constanța - Unirea Urziceni x - x Montana Sinaia - Unirea Câmpina x - x ISCIP Ulmeni - Portul Constanța x - x Victoria Lehliu - ȘN Oltenița x - x Voința ICS Medgidia - Progresul CSȘ Medgidia x - x Victoria Florești - Viitorul Chirnogi x - x
SERIE 5 ROUND 19 CSM Unirea Alexandria - Chimia Victoria Turnu Măgurele x - x Automatica București - Autobuzul București x - x MECON București - CFR BTA București x - x Metalul București - Viscofil București x - x ROVA Roșiori - Petrolul Poieni x - x Petrolul Roata de Jos - Danubiana București x - x FCM Victoria Giurgiu - AS Dunăreana GINAV Giurgiu x - x ASIC București - IMG București x - x
SERIE 6 ROUND 19 Metalul Filipeștii de Pădure - Mecanica fină București x - x Progresul Energia București - Minerul Filipeștii de Pădure x - x Tehnometal București - Muscelul Câmpulung x - x Minerul Șotânga - Unirea Pitești x - x Electrica Titu - IUPS Chitila x - x Electrica Fieni - Forestierul Băbeni x - x Avicola Crevedia - Electronistul Curtea de Argeș x - x ASA Chimia Brazi Ploiești - Cimentul Fieni x - x
SERIE 7 ROUND 19 Constructorul TCI Craiova - Metalurgistul Sadu x - x Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin - Minerul Mătăsari x - x Dacia Cozia Călimănești - Recolta Stoicănești x - x Petrolul Țicleni - IOB Balș x - x Mecanizatorul Șimian - Petrolul Stolna x - x Dierna Orșova - Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt x - x Progresul Corabia - Constructorul Șoimii Craiova x - x Viitorul CSȘ Drăgășani - Progresul Băilești x - x
SERIE 8 ROUND 19 CSM Vagonul Arad - Minerul Moldova Nouă x - x Strungul Chișineu Criș - Energia Auto Timișoara x - x CSM Lugoj - Minerul Oravița x - x UM Timișoara - AS Sânmartinul Sârbesc x - x Petrolul Arad - Motorul IMA Arad x - x Automecanica Reșița - CFR Victoria Caransebeș x - x Minerul Anina - Unirea Sânnicolau Mare x - x CSM Caransebeș - Unirea Tomnatic x - x
SERIE 9 ROUND 19 Textila Cisnădie - Mureșul Explorări Deva x - x IPA Sibiu - Minerul Lupeni x - x Aurul Brad - Metalul Aiud x - x Minerul Știința Vulcan - Carpați Agnita x - x CFR Simeria - CSU Mecanica Sibiu x - x Energia Săsciori - Retezatul Hațeg x - x Șoimii Lipova - Automecanica Mediaș x - x Carpați Mârșa - Metalurgistul Cugir x - x
SERIE 10 ROUND 19 Metalul Sighișoara - IMASA Sfântu Gheorghe x - x Metalul Târgu Secuiesc - Rapid Miercurea Ciuc x - x Nitramonia Făgăraș - Precizia Săcele x - x Cimentul Hoghiz - Relonul Săvinești x - x Minerul Bălan - Minerul Baraolt x - x Electro Sfântu Gheorghe - Progresul Odorheiu Secuiesc x - x Carpați Brașov - Viitorul Gheorgheni x - x Unirea Cristuru Secuiesc - Carpați Covasna x - x
SERIE 11 ROUND 19 Mecanica Bistrița - Steaua CFR Cluj x - x Laminorul Victoria Zalău - Laminorul Beclean x - x Olimpia Gherla - Industria Sârmei Câmpia Turzii x - x Mureșul Luduș - Chimia Năsăud x - x CUG Cluj - Sticla Arieșul Turda x - x Oțelul Reghin - IZOMAT Șimleul Silvaniei x - x Minerul Șărmășag - Metalotehnica Târgu Mureș x - x Lacul Ursu Sovata - Metalul Reghin x - x
SERIE 12 ROUND 19 Someșul Satu Mare - Chimia Tășnad x - x Minerul Turț - CUPROM Baia Mare x - x Înfrățirea Oradea - CIL Sighet x - x Victoria Carei - Minerul Baia Borșa x - x Minerul Băița - Gloria Beiuș x - x Oașul Negrești - Voința Oradea x - x Bradul Vișeu - Oțelul Oraș Dr. Petru Groza x - x Minerul Șuncuiuș - Minerul Baia Sprie x - x
Round 20[edit]
DATE (1989, 04, 16) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1989_04/?pg=43&layout=s
SERIE 1 ROUND 20 FORTUS Iași - Minerul Gura Humorului x - x Metalul Rădăuți - CSM Bucecea x - x Avântul Frasin - Constructorul Iași x - x Carpați Gălănești - Metalul Botoșani x - x ITA Celuloza Piatra Neamț - Laminorul Roman x - x Cetatea Târgu Neamț - Foresta Fălticeni x - x Metalul Roman - Aurora Târgu Frumos x - x Steaua Minerul Vatra Dornei - Zimbrul Siret x - x
SERIE 2 ROUND 20 Gloria CFR Galați - Mecano Sport Galați x - x Viitorul Vaslui - Partizanul Bacău x - x Minerul Comănești - MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej x - x Petrolul Moinești - Textila Buhuși x - x Victoria CFR Tecuci - Unirea Negrești x - x CSM Borzești - Steaua Mecanică Huși x - x Proletarul Bacău - Mecanica Vaslui x - x Știința NAVROM Galați - ȘN Galați x - x
SERIE 3 ROUND 20 Olimpia Râmnicu Sărat - CS Progresul Brăila x - x Granitul Babadag - Hidrotehnica Buzău x - x Laminorul Brăila - Foresta Gugești x - x Arrubium Măcin - Petrolul Ianca Brăila x - x Chimia Buzău - Petrolul Berca x - x Celuloza Adjud - ASA Buzău x - x ȘN CSS Tulcea - Progresul Isaccea x - x Victoria Țăndărei - Autobuzul Voința Odobești x - x
SERIE 4 ROUND 20 Unirea Slobozia - Victoria Lehliu x - x Unirea Urziceni - Montana Sinaia x - x Portul Constanța - Petrolul Băicoi x - x Unirea Câmpina - ISCIP Ulmeni x - x Victoria Munteni Buzău - CONPREF Constanța x - x Viitorul Chirnogi - Olimpia Slobozia x - x Progresul CSȘ Medgidia - Victoria Florești x - x ȘN Oltenița - Voința ICS Medgidia x - x
SERIE 5 ROUND 20 IMG București - CSM Unirea Alexandria x - x CFR BTA București - Metalul București x - x Viscofil București - ROVA Roșiori x - x Autobuzul București - MECON București x - x Chimia Victoria Turnu Măgurele - Automatica București x - x AS Dunăreana GINAV Giurgiu - ASIC București x - x Petrolul Poieni - Petrolul Roata de Jos x - x Danubiana București - FCM Victoria Giurgiu x - x
SERIE 6 ROUND 20 Mecanica fină București - Electrica Fieni x - x Unirea Pitești - Electrica Titu x - x IUPS Chitila - Metalul Filipeștii de Pădure x - x Muscelul Câmpulung - Minerul Șotânga x - x Minerul Filipeștii de Pădure - Tehnometal București x - x Cimentul Fieni - Progresul Energia București x - x Electronistul Curtea de Argeș - ASA Chimia Brazi Ploiești x - x Forestierul Băbeni - Avicola Crevedia x - x
SERIE 7 ROUND 20 Progresul Băilești - Constructorul TCI Craiova x - x Minerul Mătăsari - Dierna Orșova x - x Petrolul Stolna - Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin x - x IOB Balș - Mecanizatorul Șimian x - x Recolta Stoicănești - Petrolul Țicleni x - x Metalurgistul Sadu - Dacia Cozia Călimănești x - x Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt - Progresul Corabia x - x Constructorul Șoimii Craiova - Viitorul CSȘ Drăgășani x - x
SERIE 8 ROUND 20 Unirea Tomnatic - CSM Vagonul Arad x - x AS Sânmartinul Sârbesc - Petrolul Arad x - x Minerul Oravița - UM Timișoara x - x Energia Auto Timișoara - CSM Lugoj x - x Minerul Moldova Nouă - Strungul Chișineu Criș x - x Unirea Sânnicolau Mare - CSM Caransebeș x - x Motorul IMA Arad - Automecanica Reșița x - x CFR Victoria Caransebeș - Minerul Anina x - x
SERIE 9 ROUND 20 Mureșul Explorări Deva - Minerul Știința Vulcan x - x Metalurgistul Cugir - IPA Sibiu x - x Carpați Agnita - CFR Simeria x - x Metalul Aiud - Textila Cisnădie x - x Minerul Lupeni - Aurul Brad x - x Automecanica Mediaș - Carpați Mârșa x - x CSU Mecanica Sibiu - Energia Săsciori x - x Retezatul Hațeg - Șoimii Lipova x - x
SERIE 10 ROUND 20 IMASA Sfântu Gheorghe - Nitramonia Făgăraș x - x Minerul Baraolt - Electro Sfântu Gheorghe x - x Relonul Săvinești - Minerul Bălan x - x Precizia Săcele - Cimentul Hoghiz x - x Carpați Covasna - Metalul Sighișoara x - x Viitorul Gheorgheni - Unirea Cristuru Secuiesc x - x Progresul Odorheiu Secuiesc - Metalul Târgu Secuiesc x - x Rapid Miercurea Ciuc - Carpați Brașov x - x
SERIE 11 ROUND 20 Laminorul Beclean - Mureșul Luduș x - x Metalul Reghin - Mecanica Bistrița x - x Chimia Năsăud - CUG Cluj x - x Industria Sârmei Câmpia Turzii - Laminorul Victoria Zalău x - x Steaua CFR Cluj - Olimpia Gherla x - x Metalotehnica Târgu Mureș - Lacul Ursu Sovata x - x Sticla Arieșul Turda - Oțelul Reghin x - x IZOMAT Șimleul Silvaniei - Minerul Șărmășag x - x
SERIE 12 ROUND 20 Minerul Baia Borșa - Someșul Satu Mare x - x Voința Oradea - Bradul Vișeu x - x Gloria Beiuș - Oașul Negrești x - x Chimia Tășnad - Minerul Băița x - x CIL Sighet - Victoria Carei x - x CUPROM Baia Mare - Înfrățirea Oradea x - x Minerul Baia Sprie - Minerul Turț x - x Oțelul Oraș Dr. Petru Groza - Minerul Șuncuiuș x - x
Round 21[edit]
DATE (1989, 04, 23) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1989_04/?pg=61&layout=s
SERIE 1 ROUND 21 Minerul Gura Humorului - Avântul Frasin x - x Constructorul Iași - Carpați Gălănești x - x CSM Bucecea - FORTUS Iași x - x Aurora Târgu Frumos - Metalul Rădăuți x - x Steaua Minerul Vatra Dornei - Metalul Roman x - x Zimbrul Siret - Foresta Fălticeni x - x Laminorul Roman - Cetatea Târgu Neamț x - x Metalul Botoșani - ITA Celuloza Piatra Neamț x - x
SERIE 2 ROUND 21 Gloria CFR Galați - Viitorul Vaslui x - x Textila Buhuși - Victoria CFR Tecuci x - x Unirea Negrești - CSM Borzești x - x MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej - Petrolul Moinești x - x Partizanul Bacău - Minerul Comănești x - x Mecano Sport Galați - ȘN Galați x - x Mecanica Vaslui - Știința NAVROM Galați x - x Steaua Mecanică Huși - Proletarul Bacău x - x
SERIE 3 ROUND 21 Victoria Țăndărei - Olimpia Râmnicu Sărat x - x Petrolul Ianca Brăila - Chimia Buzău x - x Foresta Gugești - Arrubium Măcin x - x Hidrotehnica Buzău - Laminorul Brăila x - x CS Progresul Brăila - Granitul Babadag x - x Autobuzul Voința Odobești - Progresul Isaccea x - x ASA Buzău - ȘN CSS Tulcea x - x Petrolul Berca - Celuloza Adjud x - x
SERIE 4 ROUND 21 ȘN Oltenița - Unirea Slobozia x - x Montana Sinaia - Victoria Munteni Buzău x - x ISCIP Ulmeni - Unirea Urziceni x - x Petrolul Băicoi - Unirea Câmpina x - x Victoria Lehliu - Portul Constanța x - x Voința ICS Medgidia - Victoria Florești x - x Olimpia Slobozia - Progresul CSȘ Medgidia x - x CONPREF Constanța - Viitorul Chirnogi x - x
SERIE 5 ROUND 21 CSM Unirea Alexandria - AS Dunăreana GINAV Giurgiu x - x ROVA Roșiori - CFR BTA București x - x Metalul București - Autobuzul București x - x MECON București - Chimia Victoria Turnu Măgurele x - x Petrolul Roata de Jos - Viscofil București x - x Danubiana București - Petrolul Poieni x - x FCM Victoria Giurgiu - ASIC București x - x Automatica București - IMG București x - x
SERIE 6 ROUND 21 Forestierul Băbeni - Mecanica fină București x - x Minerul Șotânga - Minerul Filipeștii de Pădure x - x Electrica Titu - Muscelul Câmpulung x - x Metalul Filipeștii de Pădure - Unirea Pitești x - x Electrica Fieni - IUPS Chitila x - x Avicola Crevedia - ASA Chimia Brazi Ploiești x - x Progresul Energia București - Electronistul Curtea de Argeș x - x Tehnometal București - Cimentul Fieni x - x
SERIE 7 ROUND 21 Viitorul CSȘ Drăgășani - Constructorul TCI Craiova x - x Mecanizatorul Șimian - Recolta Stoicănești x - x Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin - IOB Balș x - x Dierna Orșova - Petrolul Stolna x - x Progresul Corabia - Minerul Mătăsari x - x Constructorul Șoimii Craiova - Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt x - x Dacia Cozia Călimănești - Progresul Băilești x - x Petrolul Țicleni - Metalurgistul Sadu x - x
SERIE 8 ROUND 21 CSM Vagonul Arad - Unirea Sânnicolau Mare x - x CSM Lugoj - Minerul Moldova Nouă x - x UM Timișoara - Energia Auto Timișoara x - x Petrolul Arad - Minerul Oravița x - x Automecanica Reșița - AS Sânmartinul Sârbesc x - x CFR Victoria Caransebeș - Motorul IMA Arad x - x Minerul Anina - CSM Caransebeș x - x Strungul Chișineu Criș - Unirea Tomnatic x - x
SERIE 9 ROUND 21 CFR Simeria - Mureșul Explorări Deva x - x Textila Cisnădie - Minerul Lupeni x - x Minerul Știința Vulcan - Metalul Aiud x - x Energia Săsciori - Carpați Agnita x - x Retezatul Hațeg - CSU Mecanica Sibiu x - x Șoimii Lipova - Carpați Mârșa x - x IPA Sibiu - Automecanica Mediaș x - x Aurul Brad - Metalurgistul Cugir x - x
SERIE 10 ROUND 21 Cimentul Hoghiz - IMASA Sfântu Gheorghe x - x Rapid Miercurea Ciuc - Progresul Odorheiu Secuiesc x - x Minerul Bălan - Precizia Săcele x - x Electro Sfântu Gheorghe - Relonul Săvinești x - x Metalul Târgu Secuiesc - Minerul Baraolt x - x Carpați Brașov - Unirea Cristuru Secuiesc x - x Metalul Sighișoara - Viitorul Gheorgheni x - x Nitramonia Făgăraș - Carpați Covasna x - x
SERIE 11 ROUND 21 Laminorul Victoria Zalău - Steaua CFR Cluj x - x Mureșul Luduș - Industria Sârmei Câmpia Turzii x - x CUG Cluj - Laminorul Beclean x - x Oțelul Reghin - Chimia Năsăud x - x IZOMAT Șimleul Silvaniei - Sticla Arieșul Turda x - x Minerul Șărmășag - Lacul Ursu Sovata x - x Mecanica Bistrița - Metalotehnica Târgu Mureș x - x Olimpia Gherla - Metalul Reghin x - x
SERIE 12 ROUND 21 Someșul Satu Mare - CIL Sighet x - x Oțelul Oraș Dr. Petru Groza - Voința Oradea x - x Minerul Băița - Minerul Baia Borșa x - x Oașul Negrești - Chimia Tășnad x - x Bradul Vișeu - Gloria Beiuș x - x Minerul Șuncuiuș - Minerul Turț x - x Înfrățirea Oradea - Minerul Baia Sprie x - x Victoria Carei - CUPROM Baia Mare x - x
Round 22[edit]
DATE (1989, 04, 30) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1989_05/?pg=7&layout=s
SERIE 1 ROUND 22 Carpați Gălănești - Minerul Gura Humorului x - x Avântul Frasin - CSM Bucecea x - x ITA Celuloza Piatra Neamț - Constructorul Iași x - x Cetatea Târgu Neamț - Metalul Botoșani x - x Foresta Fălticeni - Laminorul Roman x - x Metalul Rădăuți - Steaua Minerul Vatra Dornei x - x FORTUS Iași - Aurora Târgu Frumos x - x Metalul Roman - Zimbrul Siret x - x
SERIE 2 ROUND 22 Viitorul Vaslui - Mecano Sport Galați x - x CSM Borzești - Textila Buhuși x - x Victoria CFR Tecuci - MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej x - x Proletarul Bacău - Unirea Negrești x - x Știința NAVROM Galați - Steaua Mecanică Huși x - x ȘN Galați - Mecanica Vaslui x - x Minerul Comănești - Gloria CFR Galați x - x Petrolul Moinești - Partizanul Bacău x - x
SERIE 3 ROUND 22 Olimpia Râmnicu Sărat - Autobuzul Voința Odobești x - x Arrubium Măcin - Hidrotehnica Buzău x - x Chimia Buzău - Foresta Gugești x - x Celuloza Adjud - Petrolul Ianca Brăila x - x ȘN CSS Tulcea - Petrolul Berca x - x Progresul Isaccea - ASA Buzău x - x Granitul Babadag - Victoria Țăndărei x - x Laminorul Brăila - CS Progresul Brăila x - x
SERIE 4 ROUND 22 Unirea Slobozia - Voința ICS Medgidia x - x Unirea Urziceni - Petrolul Băicoi x - x Victoria Munteni Buzău - ISCIP Ulmeni x - x Viitorul Chirnogi - Montana Sinaia x - x Progresul CSȘ Medgidia - CONPREF Constanța x - x Victoria Florești - Olimpia Slobozia x - x Portul Constanța - ȘN Oltenița x - x Unirea Câmpina - Victoria Lehliu x - x
SERIE 5 ROUND 22 ASIC București - CSM Unirea Alexandria x - x IMG București - MECON București x - x Chimia Victoria Turnu Măgurele - Metalul București x - x Autobuzul București - ROVA Roșiori x - x AS Dunăreana GINAV Giurgiu - Automatica București x - x Viscofil București - Danubiana București x - x CFR BTA București - Petrolul Roata de Jos x - x Petrolul Poieni - FCM Victoria Giurgiu x - x
SERIE 6 ROUND 22 Mecanica fină București - Avicola Crevedia x - x Muscelul Câmpulung - Metalul Filipeștii de Pădure x - x Minerul Filipeștii de Pădure - Electrica Titu x - x Cimentul Fieni - Minerul Șotânga x - x Electronistul Curtea de Argeș - Tehnometal București x - x ASA Chimia Brazi Ploiești - Progresul Energia București x - x IUPS Chitila - Forestierul Băbeni x - x Unirea Pitești - Electrica Fieni x - x
SERIE 7 ROUND 22 Constructorul TCI Craiova - Dacia Cozia Călimănești x - x IOB Balș - Dierna Orșova x - x Recolta Stoicănești - Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin x - x Metalurgistul Sadu - Mecanizatorul Șimian x - x Progresul Băilești - Petrolul Țicleni x - x Minerul Mătăsari - Constructorul Șoimii Craiova x - x Petrolul Stolna - Progresul Corabia x - x Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt - Viitorul CSȘ Drăgășani x - x
SERIE 8 ROUND 22 CSM Caransebeș - CSM Vagonul Arad x - x Unirea Sânnicolau Mare - Strungul Chișineu Criș x - x Energia Auto Timișoara - Petrolul Arad x - x Minerul Moldova Nouă - UM Timișoara x - x Unirea Tomnatic - CSM Lugoj x - x AS Sânmartinul Sârbesc - CFR Victoria Caransebeș x - x Minerul Oravița - Automecanica Reșița x - x Motorul IMA Arad - Minerul Anina x - x
SERIE 9 ROUND 22 Mureșul Explorări Deva - Energia Săsciori x - x Metalurgistul Cugir - Textila Cisnădie x - x Metalul Aiud - CFR Simeria x - x Minerul Lupeni - Minerul Știința Vulcan x - x Automecanica Mediaș - Aurul Brad x - x Carpați Mârșa - IPA Sibiu x - x Carpați Agnita - Retezatul Hațeg x - x CSU Mecanica Sibiu - Șoimii Lipova x - x
SERIE 10 ROUND 22 IMASA Sfântu Gheorghe - Minerul Bălan x - x Precizia Săcele - Electro Sfântu Gheorghe x - x Viitorul Gheorgheni - Nitramonia Făgăraș x - x Unirea Cristuru Secuiesc - Metalul Sighișoara x - x Minerul Baraolt - Rapid Miercurea Ciuc x - x Relonul Săvinești - Metalul Târgu Secuiesc x - x Progresul Odorheiu Secuiesc - Carpați Brașov x - x Carpați Covasna - Cimentul Hoghiz x - x
SERIE 11 ROUND 22 Steaua CFR Cluj - Mureșul Luduș x - x Industria Sârmei Câmpia Turzii - CUG Cluj x - x Metalul Reghin - Laminorul Victoria Zalău x - x Metalotehnica Târgu Mureș - Olimpia Gherla x - x Lacul Ursu Sovata - Mecanica Bistrița x - x Chimia Năsăud - IZOMAT Șimleul Silvaniei x - x Laminorul Beclean - Oțelul Reghin x - x Sticla Arieșul Turda - Minerul Șărmășag x - x
SERIE 12 ROUND 22 CUPROM Baia Mare - Someșul Satu Mare x - x Minerul Turț - Înfrățirea Oradea x - x Minerul Baia Borșa - Oașul Negrești x - x CIL Sighet - Minerul Băița x - x Minerul Baia Sprie - Victoria Carei x - x Gloria Beiuș - Oțelul Oraș Dr. Petru Groza x - x Chimia Tășnad - Bradul Vișeu x - x Voința Oradea - Minerul Șuncuiuș x - x
Round 23[edit]
DATE (1989, 05, 07) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1989_05/?pg=22&layout=s
SERIE 1 ROUND 23 Minerul Gura Humorului - ITA Celuloza Piatra Neamț x - x CSM Bucecea - Carpați Gălănești x - x Aurora Târgu Frumos - Avântul Frasin x - x Steaua Minerul Vatra Dornei - FORTUS Iași x - x Metalul Roman - Metalul Rădăuți x - x Zimbrul Siret - Laminorul Roman x - x Metalul Botoșani - Foresta Fălticeni x - x Constructorul Iași - Cetatea Târgu Neamț x - x
SERIE 2 ROUND 23 Viitorul Vaslui - Minerul Comănești x - x Gloria CFR Galați - Petrolul Moinești x - x MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej - CSM Borzești x - x Partizanul Bacău - Victoria CFR Tecuci x - x Mecano Sport Galați - Mecanica Vaslui x - x Steaua Mecanică Huși - ȘN Galați x - x Unirea Negrești - Știința NAVROM Galați x - x Textila Buhuși - Proletarul Bacău x - x
SERIE 3 ROUND 23 Olimpia Râmnicu Sărat - Granitul Babadag x - x Hidrotehnica Buzău - Chimia Buzău x - x CS Progresul Brăila - Arrubium Măcin x - x Victoria Țăndărei - Laminorul Brăila x - x Autobuzul Voința Odobești - ASA Buzău x - x Petrolul Berca - Progresul Isaccea x - x Petrolul Ianca Brăila - ȘN CSS Tulcea x - x Foresta Gugești - Celuloza Adjud x - x
SERIE 4 ROUND 23 Unirea Slobozia - Portul Constanța x - x Victoria Lehliu - Unirea Urziceni x - x Petrolul Băicoi - Victoria Munteni Buzău x - x ȘN Oltenița - Unirea Câmpina x - x Voința ICS Medgidia - Olimpia Slobozia x - x CONPREF Constanța - Victoria Florești x - x Montana Sinaia - Progresul CSȘ Medgidia x - x ISCIP Ulmeni - Viitorul Chirnogi x - x
SERIE 5 ROUND 23 FCM Victoria Giurgiu - CSM Unirea Alexandria x - x ROVA Roșiori - Chimia Victoria Turnu Măgurele x - x Petrolul Roata de Jos - Autobuzul București x - x Danubiana București - CFR BTA București x - x Petrolul Poieni - Viscofil București x - x Automatica București - ASIC București x - x MECON București - AS Dunăreana GINAV Giurgiu x - x Metalul București - IMG București x - x
SERIE 6 ROUND 23 Mecanica fină București - IUPS Chitila x - x Metalul Filipeștii de Pădure - Minerul Filipeștii de Pădure x - x Electrica Fieni - Muscelul Câmpulung x - x Forestierul Băbeni - Unirea Pitești x - x Avicola Crevedia - Progresul Energia București x - x Tehnometal București - ASA Chimia Brazi Ploiești x - x Minerul Șotânga - Electronistul Curtea de Argeș x - x Electrica Titu - Cimentul Fieni x - x
SERIE 7 ROUND 23 Petrolul Țicleni - Constructorul TCI Craiova x - x Constructorul Șoimii Craiova - Petrolul Stolna x - x Dierna Orșova - Recolta Stoicănești x - x Progresul Corabia - IOB Balș x - x Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt - Minerul Mătăsari x - x Viitorul CSȘ Drăgășani - Dacia Cozia Călimănești x - x Mecanizatorul Șimian - Progresul Băilești x - x Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin - Metalurgistul Sadu x - x
SERIE 8 ROUND 23 Minerul Anina - CSM Vagonul Arad x - x CFR Victoria Caransebeș - Minerul Oravița x - x Petrolul Arad - Minerul Moldova Nouă x - x Automecanica Reșița - Energia Auto Timișoara x - x Motorul IMA Arad - AS Sânmartinul Sârbesc x - x Strungul Chișineu Criș - CSM Caransebeș x - x CSM Lugoj - Unirea Sânnicolau Mare x - x UM Timișoara - Unirea Tomnatic x - x
SERIE 9 ROUND 23 Retezatul Hațeg - Mureșul Explorări Deva x - x CFR Simeria - Minerul Lupeni x - x Energia Săsciori - Metalul Aiud x - x CSU Mecanica Sibiu - Carpați Agnita x - x Șoimii Lipova - IPA Sibiu x - x Aurul Brad - Carpați Mârșa x - x Textila Cisnădie - Automecanica Mediaș x - x Minerul Știința Vulcan - Metalurgistul Cugir x - x
SERIE 10 ROUND 23 Electro Sfântu Gheorghe - IMASA Sfântu Gheorghe x - x Progresul Odorheiu Secuiesc - Minerul Baraolt x - x Metalul Târgu Secuiesc - Precizia Săcele x - x Rapid Miercurea Ciuc - Relonul Săvinești x - x Carpați Brașov - Metalul Sighișoara x - x Nitramonia Făgăraș - Unirea Cristuru Secuiesc x - x Cimentul Hoghiz - Viitorul Gheorgheni x - x Minerul Bălan - Carpați Covasna x - x
SERIE 11 ROUND 23 CUG Cluj - Steaua CFR Cluj x - x Oțelul Reghin - Industria Sârmei Câmpia Turzii x - x Sticla Arieșul Turda - Chimia Năsăud x - x IZOMAT Șimleul Silvaniei - Laminorul Beclean x - x Minerul Șărmășag - Mecanica Bistrița x - x Olimpia Gherla - Lacul Ursu Sovata x - x Laminorul Victoria Zalău - Metalotehnica Târgu Mureș x - x Mureșul Luduș - Metalul Reghin x - x
SERIE 12 ROUND 23 Someșul Satu Mare - Minerul Baia Sprie x - x Voința Oradea - Gloria Beiuș x - x Oașul Negrești - CIL Sighet x - x Bradul Vișeu - Minerul Baia Borșa x - x Oțelul Oraș Dr. Petru Groza - Chimia Tășnad x - x Minerul Șuncuiuș - Înfrățirea Oradea x - x Victoria Carei - Minerul Turț x - x Minerul Băița - CUPROM Baia Mare x - x
Round 24[edit]
DATE (1989, 05, 11) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1989_05/?pg=34&layout=s
SERIE 1 ROUND 24 Cetatea Târgu Neamț - Minerul Gura Humorului x - x ITA Celuloza Piatra Neamț - CSM Bucecea x - x Foresta Fălticeni - Constructorul Iași x - x Laminorul Roman - Metalul Botoșani x - x FORTUS Iași - Metalul Roman x - x Avântul Frasin - Steaua Minerul Vatra Dornei x - x Carpați Gălănești - Aurora Târgu Frumos x - x Metalul Rădăuți - Zimbrul Siret x - x
SERIE 2 ROUND 24 Petrolul Moinești - Viitorul Vaslui x - x Proletarul Bacău - MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej x - x Știința NAVROM Galați - Textila Buhuși x - x ȘN Galați - Unirea Negrești x - x Mecanica Vaslui - Steaua Mecanică Huși x - x Victoria CFR Tecuci - Gloria CFR Galați x - x CSM Borzești - Partizanul Bacău x - x Minerul Comănești - Mecano Sport Galați x - x
SERIE 3 ROUND 24 Laminorul Brăila - Olimpia Râmnicu Sărat x - x Celuloza Adjud - Hidrotehnica Buzău x - x ȘN CSS Tulcea - Foresta Gugești x - x Progresul Isaccea - Petrolul Ianca Brăila x - x ASA Buzău - Petrolul Berca x - x Arrubium Măcin - Victoria Țăndărei x - x Chimia Buzău - CS Progresul Brăila x - x Granitul Babadag - Autobuzul Voința Odobești x - x
SERIE 4 ROUND 24 Unirea Câmpina - Unirea Slobozia x - x Viitorul Chirnogi - Petrolul Băicoi x - x Progresul CSȘ Medgidia - ISCIP Ulmeni x - x Victoria Florești - Montana Sinaia x - x Olimpia Slobozia - CONPREF Constanța x - x Unirea Urziceni - ȘN Oltenița x - x Victoria Munteni Buzău - Victoria Lehliu x - x Portul Constanța - Voința ICS Medgidia x - x
SERIE 5 ROUND 24 CSM Unirea Alexandria - Automatica București x - x IMG București - ROVA Roșiori x - x AS Dunăreana GINAV Giurgiu - Metalul București x - x ASIC București - MECON București x - x CFR BTA București - Petrolul Poieni x - x Autobuzul București - Danubiana București x - x Chimia Victoria Turnu Măgurele - Petrolul Roata de Jos x - x Viscofil București - FCM Victoria Giurgiu x - x
SERIE 6 ROUND 24 Unirea Pitești - Mecanica fină București x - x Cimentul Fieni - Metalul Filipeștii de Pădure x - x Electronistul Curtea de Argeș - Electrica Titu x - x ASA Chimia Brazi Ploiești - Minerul Șotânga x - x Progresul Energia București - Tehnometal București x - x Muscelul Câmpulung - Forestierul Băbeni x - x Minerul Filipeștii de Pădure - Electrica Fieni x - x IUPS Chitila - Avicola Crevedia x - x
SERIE 7 ROUND 24 Constructorul TCI Craiova - Mecanizatorul Șimian x - x Metalurgistul Sadu - Dierna Orșova x - x Progresul Băilești - Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin x - x Dacia Cozia Călimănești - Petrolul Țicleni x - x Petrolul Stolna - Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt x - x IOB Balș - Constructorul Șoimii Craiova x - x Recolta Stoicănești - Progresul Corabia x - x Minerul Mătăsari - Viitorul CSȘ Drăgășani x - x
SERIE 8 ROUND 24 CSM Vagonul Arad - Strungul Chișineu Criș x - x Unirea Tomnatic - Petrolul Arad x - x Unirea Sânnicolau Mare - UM Timișoara x - x CSM Caransebeș - CSM Lugoj x - x Minerul Oravița - Motorul IMA Arad x - x Energia Auto Timișoara - CFR Victoria Caransebeș x - x Minerul Moldova Nouă - Automecanica Reșița x - x AS Sânmartinul Sârbesc - Minerul Anina x - x
SERIE 9 ROUND 24 Mureșul Explorări Deva - CSU Mecanica Sibiu x - x Metalurgistul Cugir - CFR Simeria x - x Automecanica Mediaș - Minerul Știința Vulcan x - x Carpați Mârșa - Textila Cisnădie x - x IPA Sibiu - Aurul Brad x - x Metalul Aiud - Retezatul Hațeg x - x Minerul Lupeni - Energia Săsciori x - x Carpați Agnita - Șoimii Lipova x - x
SERIE 10 ROUND 24 IMASA Sfântu Gheorghe - Metalul Târgu Secuiesc x - x Unirea Cristuru Secuiesc - Cimentul Hoghiz x - x Carpați Covasna - Electro Sfântu Gheorghe x - x Viitorul Gheorgheni - Minerul Bălan x - x Metalul Sighișoara - Nitramonia Făgăraș x - x Relonul Săvinești - Progresul Odorheiu Secuiesc x - x Precizia Săcele - Rapid Miercurea Ciuc x - x Minerul Baraolt - Carpați Brașov x - x
SERIE 11 ROUND 24 Steaua CFR Cluj - Oțelul Reghin x - x Lacul Ursu Sovata - Laminorul Victoria Zalău x - x Metalul Reghin - CUG Cluj x - x Metalotehnica Târgu Mureș - Mureșul Luduș x - x Mecanica Bistrița - Olimpia Gherla x - x Laminorul Beclean - Sticla Arieșul Turda x - x Industria Sârmei Câmpia Turzii - IZOMAT Șimleul Silvaniei x - x Chimia Năsăud - Minerul Șărmășag x - x
SERIE 12 ROUND 24 Minerul Turț - Someșul Satu Mare x - x CUPROM Baia Mare - Oașul Negrești x - x Minerul Baia Sprie - Minerul Băița x - x Înfrățirea Oradea - Victoria Carei x - x Chimia Tășnad - Voința Oradea x - x Minerul Baia Borșa - Oțelul Oraș Dr. Petru Groza x - x CIL Sighet - Bradul Vișeu x - x Gloria Beiuș - Minerul Șuncuiuș x - x
Round 25[edit]
DATE (1989, 05, 14) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1989_05/?pg=40&layout=s
SERIE 1 ROUND 25 Minerul Gura Humorului - Foresta Fălticeni x - x Steaua Minerul Vatra Dornei - Carpați Gălănești x - x Metalul Roman - Avântul Frasin x - x Metalul Rădăuți - FORTUS Iași x - x Zimbrul Siret - Metalul Botoșani x - x Constructorul Iași - Laminorul Roman x - x CSM Bucecea - Cetatea Târgu Neamț x - x Aurora Târgu Frumos - ITA Celuloza Piatra Neamț x - x
SERIE 2 ROUND 25 Viitorul Vaslui - Victoria CFR Tecuci x - x Gloria CFR Galați - CSM Borzești x - x Minerul Comănești - Petrolul Moinești x - x Mecano Sport Galați - Steaua Mecanică Huși x - x Unirea Negrești - Mecanica Vaslui x - x Textila Buhuși - ȘN Galați x - x MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej - Știința NAVROM Galați x - x Partizanul Bacău - Proletarul Bacău x - x
SERIE 3 ROUND 25 Olimpia Râmnicu Sărat - Arrubium Măcin x - x Victoria Țăndărei - Chimia Buzău x - x Granitul Babadag - Laminorul Brăila x - x Autobuzul Voința Odobești - Petrolul Berca x - x Petrolul Ianca Brăila - ASA Buzău x - x Foresta Gugești - Progresul Isaccea x - x Hidrotehnica Buzău - ȘN CSS Tulcea x - x CS Progresul Brăila - Celuloza Adjud x - x
SERIE 4 ROUND 25 Unirea Slobozia - Unirea Urziceni x - x ȘN Oltenița - Victoria Munteni Buzău x - x Portul Constanța - Unirea Câmpina x - x Voința ICS Medgidia - CONPREF Constanța x - x Montana Sinaia - Olimpia Slobozia x - x ISCIP Ulmeni - Victoria Florești x - x Petrolul Băicoi - Progresul CSȘ Medgidia x - x Victoria Lehliu - Viitorul Chirnogi x - x
SERIE 5 ROUND 25 MECON București - CSM Unirea Alexandria x - x Petrolul Poieni - Autobuzul București x - x Danubiana București - Chimia Victoria Turnu Măgurele x - x FCM Victoria Giurgiu - Automatica București x - x Viscofil București - CFR BTA București x - x Metalul București - ASIC București x - x ROVA Roșiori - AS Dunăreana GINAV Giurgiu x - x Petrolul Roata de Jos - IMG București x - x
SERIE 6 ROUND 25 Mecanica fină București - Muscelul Câmpulung x - x IUPS Chitila - Unirea Pitești x - x Forestierul Băbeni - Minerul Filipeștii de Pădure x - x Avicola Crevedia - Tehnometal București x - x Minerul Șotânga - Progresul Energia București x - x Electrica Titu - ASA Chimia Brazi Ploiești x - x Metalul Filipeștii de Pădure - Electronistul Curtea de Argeș x - x Electrica Fieni - Cimentul Fieni x - x
SERIE 7 ROUND 25 Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin - Constructorul TCI Craiova x - x Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt - IOB Balș x - x Minerul Mătăsari - Petrolul Stolna x - x Constructorul Șoimii Craiova - Recolta Stoicănești x - x Viitorul CSȘ Drăgășani - Petrolul Țicleni x - x Mecanizatorul Șimian - Dacia Cozia Călimănești x - x Dierna Orșova - Progresul Băilești x - x Progresul Corabia - Metalurgistul Sadu x - x
SERIE 8 ROUND 25 CSM Lugoj - CSM Vagonul Arad x - x Motorul IMA Arad - Energia Auto Timișoara x - x CFR Victoria Caransebeș - Minerul Moldova Nouă x - x AS Sânmartinul Sârbesc - Minerul Oravița x - x Minerul Anina - Strungul Chișineu Criș x - x UM Timișoara - CSM Caransebeș x - x Petrolul Arad - Unirea Sânnicolau Mare x - x Automecanica Reșița - Unirea Tomnatic x - x
SERIE 9 ROUND 25 Carpați Agnita - Mureșul Explorări Deva x - x Șoimii Lipova - Aurul Brad x - x Retezatul Hațeg - Minerul Lupeni x - x CSU Mecanica Sibiu - Metalul Aiud x - x Textila Cisnădie - IPA Sibiu x - x Minerul Știința Vulcan - Carpați Mârșa x - x CFR Simeria - Automecanica Mediaș x - x Energia Săsciori - Metalurgistul Cugir x - x
SERIE 10 ROUND 25 Rapid Miercurea Ciuc - IMASA Sfântu Gheorghe x - x Minerul Baraolt - Relonul Săvinești x - x Progresul Odorheiu Secuiesc - Precizia Săcele x - x Carpați Brașov - Nitramonia Făgăraș x - x Cimentul Hoghiz - Metalul Sighișoara x - x Minerul Bălan - Unirea Cristuru Secuiesc x - x Electro Sfântu Gheorghe - Viitorul Gheorgheni x - x Metalul Târgu Secuiesc - Carpați Covasna x - x
SERIE 11 ROUND 25 IZOMAT Șimleul Silvaniei - Steaua CFR Cluj x - x Minerul Șărmășag - Olimpia Gherla x - x Sticla Arieșul Turda - Industria Sârmei Câmpia Turzii x - x Chimia Năsăud - Laminorul Beclean x - x Laminorul Victoria Zalău - Mecanica Bistrița x - x Mureșul Luduș - Lacul Ursu Sovata x - x CUG Cluj - Metalotehnica Târgu Mureș x - x Oțelul Reghin - Metalul Reghin x - x
SERIE 12 ROUND 25 Someșul Satu Mare - Înfrățirea Oradea x - x Minerul Șuncuiuș - Victoria Carei x - x Oțelul Oraș Dr. Petru Groza - CIL Sighet x - x Voința Oradea - Minerul Baia Borșa x - x Gloria Beiuș - Chimia Tășnad x - x Minerul Băița - Minerul Turț x - x Oașul Negrești - Minerul Baia Sprie x - x Bradul Vișeu - CUPROM Baia Mare x - x
Round 26[edit]
DATE (1989, 05, 21) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1989_05/?pg=58&layout=s
SERIE 1 ROUND 26 Laminorul Roman - Minerul Gura Humorului x - x Metalul Botoșani - Constructorul Iași x - x Avântul Frasin - Metalul Rădăuți x - x Carpați Gălănești - Metalul Roman x - x ITA Celuloza Piatra Neamț - Steaua Minerul Vatra Dornei x - x Cetatea Târgu Neamț - Aurora Târgu Frumos x - x FORTUS Iași - Zimbrul Siret x - x Foresta Fălticeni - CSM Bucecea x - x
SERIE 2 ROUND 26 CSM Borzești - Viitorul Vaslui x - x Proletarul Bacău - Gloria CFR Galați x - x ȘN Galați - MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej x - x Mecanica Vaslui - Textila Buhuși x - x Steaua Mecanică Huși - Unirea Negrești x - x Victoria CFR Tecuci - Minerul Comănești x - x Știința NAVROM Galați - Partizanul Bacău x - x Petrolul Moinești - Mecano Sport Galați x - x
SERIE 3 ROUND 26 Chimia Buzău - Olimpia Râmnicu Sărat x - x Progresul Isaccea - Hidrotehnica Buzău x - x ASA Buzău - Foresta Gugești x - x Petrolul Berca - Petrolul Ianca Brăila x - x Arrubium Măcin - Granitul Babadag x - x Celuloza Adjud - Victoria Țăndărei x - x ȘN CSS Tulcea - CS Progresul Brăila x - x Laminorul Brăila - Autobuzul Voința Odobești x - x
SERIE 4 ROUND 26 CONPREF Constanța - Montana Sinaia x - x Victoria Munteni Buzău - Unirea Slobozia x - x Olimpia Slobozia - ISCIP Ulmeni x - x Victoria Florești - Petrolul Băicoi x - x Unirea Urziceni - Portul Constanța x - x Viitorul Chirnogi - ȘN Oltenița x - x Progresul CSȘ Medgidia - Victoria Lehliu x - x Unirea Câmpina - Voința ICS Medgidia x - x
SERIE 5 ROUND 26 Autobuzul București - Viscofil București x - x CSM Unirea Alexandria - Metalul București x - x ASIC București - ROVA Roșiori x - x Automatica București - MECON București x - x Chimia Victoria Turnu Măgurele - Petrolul Poieni x - x IMG București - Danubiana București x - x AS Dunăreana GINAV Giurgiu - Petrolul Roata de Jos x - x CFR BTA București - FCM Victoria Giurgiu x - x
SERIE 6 ROUND 26 Minerul Filipeștii de Pădure - Mecanica fină București x - x ASA Chimia Brazi Ploiești - Metalul Filipeștii de Pădure x - x Progresul Energia București - Electrica Titu x - x Tehnometal București - Minerul Șotânga x - x Muscelul Câmpulung - IUPS Chitila x - x Cimentul Fieni - Forestierul Băbeni x - x Electronistul Curtea de Argeș - Electrica Fieni x - x Unirea Pitești - Avicola Crevedia x - x
SERIE 7 ROUND 26 Constructorul TCI Craiova - Dierna Orșova x - x Dacia Cozia Călimănești - Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin x - x Petrolul Țicleni - Mecanizatorul Șimian x - x IOB Balș - Minerul Mătăsari x - x Recolta Stoicănești - Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt x - x Metalurgistul Sadu - Constructorul Șoimii Craiova x - x Progresul Băilești - Progresul Corabia x - x Petrolul Stolna - Viitorul CSȘ Drăgășani x - x
SERIE 8 ROUND 26 CSM Vagonul Arad - UM Timișoara x - x Strungul Chișineu Criș - CSM Lugoj x - x CSM Caransebeș - Petrolul Arad x - x Energia Auto Timișoara - AS Sânmartinul Sârbesc x - x Minerul Moldova Nouă - Motorul IMA Arad x - x Unirea Tomnatic - CFR Victoria Caransebeș x - x Unirea Sânnicolau Mare - Automecanica Reșița x - x Minerul Oravița - Minerul Anina x - x
SERIE 9 ROUND 26 Mureșul Explorări Deva - Șoimii Lipova x - x IPA Sibiu - Minerul Știința Vulcan x - x Carpați Mârșa - CFR Simeria x - x Aurul Brad - Textila Cisnădie x - x Metalul Aiud - Carpați Agnita x - x Minerul Lupeni - CSU Mecanica Sibiu x - x Metalurgistul Cugir - Retezatul Hațeg x - x Automecanica Mediaș - Energia Săsciori x - x
SERIE 10 ROUND 26 IMASA Sfântu Gheorghe - Progresul Odorheiu Secuiesc x - x Unirea Cristuru Secuiesc - Electro Sfântu Gheorghe x - x Metalul Sighișoara - Minerul Bălan x - x Nitramonia Făgăraș - Cimentul Hoghiz x - x Precizia Săcele - Minerul Baraolt x - x Carpați Covasna - Rapid Miercurea Ciuc x - x Viitorul Gheorgheni - Metalul Târgu Secuiesc x - x Relonul Săvinești - Carpați Brașov x - x
SERIE 11 ROUND 26 Steaua CFR Cluj - Sticla Arieșul Turda x - x Mecanica Bistrița - Mureșul Luduș x - x Lacul Ursu Sovata - CUG Cluj x - x Olimpia Gherla - Laminorul Victoria Zalău x - x Industria Sârmei Câmpia Turzii - Chimia Năsăud x - x Metalul Reghin - IZOMAT Șimleul Silvaniei x - x Metalotehnica Târgu Mureș - Oțelul Reghin x - x Laminorul Beclean - Minerul Șărmășag x - x
SERIE 12 ROUND 26 Victoria Carei - Someșul Satu Mare x - x Minerul Turț - Oașul Negrești x - x Înfrățirea Oradea - Minerul Băița x - x Minerul Baia Borșa - Gloria Beiuș x - x CIL Sighet - Voința Oradea x - x CUPROM Baia Mare - Oțelul Oraș Dr. Petru Groza x - x Minerul Baia Sprie - Bradul Vișeu x - x Chimia Tășnad - Minerul Șuncuiuș x - x
Round 27[edit]
DATE (1989, 05, 28) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1989_05/?pg=78&layout=s
SERIE 1 ROUND 27 Aurora Târgu Frumos - Foresta Fălticeni x - x Minerul Gura Humorului - Metalul Botoșani x - x Metalul Rădăuți - Carpați Gălănești x - x FORTUS Iași - Avântul Frasin x - x Zimbrul Siret - Constructorul Iași x - x CSM Bucecea - Laminorul Roman x - x Steaua Minerul Vatra Dornei - Cetatea Târgu Neamț x - x Metalul Roman - ITA Celuloza Piatra Neamț x - x
SERIE 2 ROUND 27 Viitorul Vaslui - Proletarul Bacău x - x Gloria CFR Galați - Știința NAVROM Galați x - x Minerul Comănești - CSM Borzești x - x Petrolul Moinești - Victoria CFR Tecuci x - x Mecano Sport Galați - Unirea Negrești x - x Textila Buhuși - Steaua Mecanică Huși x - x MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej - Mecanica Vaslui x - x Partizanul Bacău - ȘN Galați x - x
SERIE 3 ROUND 27 Olimpia Râmnicu Sărat - Celuloza Adjud x - x Granitul Babadag - Chimia Buzău x - x Laminorul Brăila - Arrubium Măcin x - x Autobuzul Voința Odobești - Petrolul Ianca Brăila x - x Foresta Gugești - Petrolul Berca x - x Hidrotehnica Buzău - ASA Buzău x - x CS Progresul Brăila - Progresul Isaccea x - x Victoria Țăndărei - ȘN CSS Tulcea x - x
SERIE 4 ROUND 27 Unirea Slobozia - Viitorul Chirnogi x - x Unirea Câmpina - Unirea Urziceni x - x Voința ICS Medgidia - Montana Sinaia x - x ISCIP Ulmeni - CONPREF Constanța x - x Petrolul Băicoi - Olimpia Slobozia x - x Victoria Lehliu - Victoria Florești x - x ȘN Oltenița - Progresul CSȘ Medgidia x - x Portul Constanța - Victoria Munteni Buzău x - x
SERIE 5 ROUND 27 CFR BTA București - Autobuzul București x - x ROVA Roșiori - CSM Unirea Alexandria x - x Viscofil București - Chimia Victoria Turnu Măgurele x - x FCM Victoria Giurgiu - MECON București x - x Metalul București - Automatica București x - x Petrolul Roata de Jos - ASIC București x - x Danubiana București - AS Dunăreana GINAV Giurgiu x - x Petrolul Poieni - IMG București x - x
SERIE 6 ROUND 27 Mecanica fină București - Cimentul Fieni x - x Unirea Pitești - Muscelul Câmpulung x - x IUPS Chitila - Minerul Filipeștii de Pădure x - x Avicola Crevedia - Minerul Șotânga x - x Electrica Titu - Tehnometal București x - x Metalul Filipeștii de Pădure - Progresul Energia București x - x Electrica Fieni - ASA Chimia Brazi Ploiești x - x Forestierul Băbeni - Electronistul Curtea de Argeș x - x
SERIE 7 ROUND 27 Progresul Corabia - Constructorul TCI Craiova x - x Minerul Mătăsari - Recolta Stoicănești x - x Petrolul Stolna - IOB Balș x - x Viitorul CSȘ Drăgășani - Mecanizatorul Șimian x - x Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin - Petrolul Țicleni x - x Dierna Orșova - Dacia Cozia Călimănești x - x Constructorul Șoimii Craiova - Progresul Băilești x - x Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt - Metalurgistul Sadu x - x
SERIE 8 ROUND 27 Petrolul Arad - CSM Vagonul Arad x - x AS Sânmartinul Sârbesc - Minerul Moldova Nouă x - x Minerul Oravița - Energia Auto Timișoara x - x Minerul Anina - CSM Lugoj x - x UM Timișoara - Strungul Chișineu Criș x - x Automecanica Reșița - CSM Caransebeș x - x CFR Victoria Caransebeș - Unirea Sânnicolau Mare x - x Motorul IMA Arad - Unirea Tomnatic x - x
SERIE 9 ROUND 27 Mureșul Explorări Deva - Metalul Aiud x - x Carpați Agnita - Minerul Lupeni x - x Șoimii Lipova - Textila Cisnădie x - x Minerul Știința Vulcan - Aurul Brad x - x CFR Simeria - IPA Sibiu x - x Energia Săsciori - Carpați Mârșa x - x Retezatul Hațeg - Automecanica Mediaș x - x CSU Mecanica Sibiu - Metalurgistul Cugir x - x
SERIE 10 ROUND 27 Minerul Baraolt - IMASA Sfântu Gheorghe x - x Relonul Săvinești - Precizia Săcele x - x Carpați Brașov - Cimentul Hoghiz x - x Minerul Bălan - Nitramonia Făgăraș x - x Electro Sfântu Gheorghe - Metalul Sighișoara x - x Metalul Târgu Secuiesc - Unirea Cristuru Secuiesc x - x Rapid Miercurea Ciuc - Viitorul Gheorgheni x - x Progresul Odorheiu Secuiesc - Carpați Covasna x - x
SERIE 11 ROUND 27 Chimia Năsăud - Steaua CFR Cluj x - x Minerul Șărmășag - Laminorul Victoria Zalău x - x Laminorul Beclean - Industria Sârmei Câmpia Turzii x - x Mureșul Luduș - Olimpia Gherla x - x CUG Cluj - Mecanica Bistrița x - x Oțelul Reghin - Lacul Ursu Sovata x - x IZOMAT Șimleul Silvaniei - Metalotehnica Târgu Mureș x - x Sticla Arieșul Turda - Metalul Reghin x - x
SERIE 12 ROUND 27 Minerul Șuncuiuș - Someșul Satu Mare x - x Chimia Tășnad - Minerul Baia Borșa x - x Gloria Beiuș - CIL Sighet x - x Minerul Băița - Victoria Carei x - x Oașul Negrești - Înfrățirea Oradea x - x Bradul Vișeu - Minerul Turț x - x Oțelul Oraș Dr. Petru Groza - Minerul Baia Sprie x - x Voința Oradea - CUPROM Baia Mare x - x
Round 28[edit]
DATE (1989, 06, 04) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1989_06/?pg=15&layout=s
SERIE 1 ROUND 28 Constructorul Iași - Minerul Gura Humorului x - x Foresta Fălticeni - Steaua Minerul Vatra Dornei x - x Metalul Botoșani - CSM Bucecea x - x Carpați Gălănești - FORTUS Iași x - x ITA Celuloza Piatra Neamț - Metalul Rădăuți x - x Cetatea Târgu Neamț - Metalul Roman x - x Laminorul Roman - Aurora Târgu Frumos x - x Avântul Frasin - Zimbrul Siret x - x
SERIE 2 ROUND 28 Știința NAVROM Galați - Viitorul Vaslui x - x ȘN Galați - Gloria CFR Galați x - x Steaua Mecanică Huși - MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej x - x Unirea Negrești - Textila Buhuși x - x CSM Borzești - Petrolul Moinești x - x Proletarul Bacău - Minerul Comănești x - x Mecanica Vaslui - Partizanul Bacău x - x Victoria CFR Tecuci - Mecano Sport Galați x - x
SERIE 3 ROUND 28 ȘN CSS Tulcea - Olimpia Râmnicu Sărat x - x Petrolul Berca - Hidrotehnica Buzău x - x Petrolul Ianca Brăila - Foresta Gugești x - x Chimia Buzău - Laminorul Brăila x - x Celuloza Adjud - Granitul Babadag x - x Progresul Isaccea - Victoria Țăndărei x - x ASA Buzău - CS Progresul Brăila x - x Arrubium Măcin - Autobuzul Voința Odobești x - x
SERIE 4 ROUND 28 Progresul CSȘ Medgidia - Unirea Slobozia x - x CONPREF Constanța - Petrolul Băicoi x - x Montana Sinaia - ISCIP Ulmeni x - x Victoria Munteni Buzău - Unirea Câmpina x - x Viitorul Chirnogi - Portul Constanța x - x Victoria Florești - ȘN Oltenița x - x Olimpia Slobozia - Victoria Lehliu x - x Unirea Urziceni - Voința ICS Medgidia x - x
SERIE 5 ROUND 28 Autobuzul București - FCM Victoria Giurgiu x - x Automatica București - ROVA Roșiori x - x MECON București - Metalul București x - x Chimia Victoria Turnu Măgurele - CFR BTA București x - x IMG București - Viscofil București x - x AS Dunăreana GINAV Giurgiu - Petrolul Poieni x - x ASIC București - Danubiana București x - x CSM Unirea Alexandria - Petrolul Roata de Jos x - x
SERIE 6 ROUND 28 Electronistul Curtea de Argeș - Mecanica fină București x - x Tehnometal București - Metalul Filipeștii de Pădure x - x Minerul Șotânga - Electrica Titu x - x Minerul Filipeștii de Pădure - Unirea Pitești x - x Cimentul Fieni - IUPS Chitila x - x ASA Chimia Brazi Ploiești - Forestierul Băbeni x - x Progresul Energia București - Electrica Fieni x - x Muscelul Câmpulung - Avicola Crevedia x - x
SERIE 7 ROUND 28 Constructorul TCI Craiova - Constructorul Șoimii Craiova x - x Petrolul Țicleni - Dierna Orșova x - x Mecanizatorul Șimian - Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin x - x Recolta Stoicănești - Petrolul Stolna x - x Metalurgistul Sadu - Minerul Mătăsari x - x Progresul Băilești - Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt x - x Dacia Cozia Călimănești - Progresul Corabia x - x IOB Balș - Viitorul CSȘ Drăgășani x - x
SERIE 8 ROUND 28 CSM Vagonul Arad - Automecanica Reșița x - x CSM Lugoj - UM Timișoara x - x Strungul Chișineu Criș - Petrolul Arad x - x Minerul Moldova Nouă - Minerul Oravița x - x Unirea Tomnatic - AS Sânmartinul Sârbesc x - x Unirea Sânnicolau Mare - Motorul IMA Arad x - x CSM Caransebeș - CFR Victoria Caransebeș x - x Energia Auto Timișoara - Minerul Anina x - x
SERIE 9 ROUND 28 Minerul Lupeni - Mureșul Explorări Deva x - x Aurul Brad - CFR Simeria x - x Textila Cisnădie - Minerul Știința Vulcan x - x Metalurgistul Cugir - Carpați Agnita x - x Automecanica Mediaș - CSU Mecanica Sibiu x - x Carpați Mârșa - Retezatul Hațeg x - x IPA Sibiu - Energia Săsciori x - x Metalul Aiud - Șoimii Lipova x - x
SERIE 10 ROUND 28 IMASA Sfântu Gheorghe - Relonul Săvinești x - x Cimentul Hoghiz - Minerul Bălan x - x Nitramonia Făgăraș - Electro Sfântu Gheorghe x - x Carpați Covasna - Minerul Baraolt x - x Viitorul Gheorgheni - Progresul Odorheiu Secuiesc x - x Unirea Cristuru Secuiesc - Rapid Miercurea Ciuc x - x Metalul Sighișoara - Metalul Târgu Secuiesc x - x Precizia Săcele - Carpați Brașov x - x
SERIE 11 ROUND 28 Steaua CFR Cluj - Laminorul Beclean x - x Olimpia Gherla - CUG Cluj x - x Laminorul Victoria Zalău - Mureșul Luduș x - x Metalul Reghin - Chimia Năsăud x - x Metalotehnica Târgu Mureș - Sticla Arieșul Turda x - x Lacul Ursu Sovata - IZOMAT Șimleul Silvaniei x - x Mecanica Bistrița - Oțelul Reghin x - x Industria Sârmei Câmpia Turzii - Minerul Șărmășag x - x
SERIE 12 ROUND 28 Someșul Satu Mare - Minerul Băița x - x CIL Sighet - Chimia Tășnad x - x Victoria Carei - Oașul Negrești x - x CUPROM Baia Mare - Gloria Beiuș x - x Minerul Baia Sprie - Voința Oradea x - x Minerul Turț - Oțelul Oraș Dr. Petru Groza x - x Înfrățirea Oradea - Bradul Vișeu x - x Minerul Baia Borșa - Minerul Șuncuiuș x - x
Round 29[edit]
DATE (1989, 06, 11) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1989_06/?pg=34&layout=s
SERIE 1 ROUND 29 Metalul Roman - Foresta Fălticeni x - x Zimbrul Siret - Minerul Gura Humorului x - x Avântul Frasin - Carpați Gălănești x - x CSM Bucecea - Constructorul Iași x - x Aurora Târgu Frumos - Metalul Botoșani x - x Steaua Minerul Vatra Dornei - Laminorul Roman x - x Metalul Rădăuți - Cetatea Târgu Neamț x - x FORTUS Iași - ITA Celuloza Piatra Neamț x - x
SERIE 2 ROUND 29 Viitorul Vaslui - ȘN Galați x - x Victoria CFR Tecuci - CSM Borzești x - x Mecano Sport Galați - Textila Buhuși x - x MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej - Unirea Negrești x - x Partizanul Bacău - Steaua Mecanică Huși x - x Gloria CFR Galați - Mecanica Vaslui x - x Minerul Comănești - Știința NAVROM Galați x - x Petrolul Moinești - Proletarul Bacău x - x
SERIE 3 ROUND 29 Olimpia Râmnicu Sărat - Progresul Isaccea x - x Arrubium Măcin - Chimia Buzău x - x Autobuzul Voința Odobești - Foresta Gugești x - x Hidrotehnica Buzău - Petrolul Ianca Brăila x - x CS Progresul Brăila - Petrolul Berca x - x Victoria Țăndărei - ASA Buzău x - x Granitul Babadag - ȘN CSS Tulcea x - x Laminorul Brăila - Celuloza Adjud x - x
SERIE 4 ROUND 29 Unirea Slobozia - Victoria Florești x - x Voința ICS Medgidia - ISCIP Ulmeni x - x Petrolul Băicoi - Montana Sinaia x - x Victoria Lehliu - CONPREF Constanța x - x ȘN Oltenița - Olimpia Slobozia x - x Portul Constanța - Progresul CSȘ Medgidia x - x Unirea Câmpina - Viitorul Chirnogi x - x Unirea Urziceni - Victoria Munteni Buzău x - x
SERIE 5 ROUND 29 Autobuzul București - Chimia Victoria Turnu Măgurele x - x Danubiana București - CSM Unirea Alexandria x - x FCM Victoria Giurgiu - Metalul București x - x ROVA Roșiori - MECON București x - x Petrolul Roata de Jos - Automatica București x - x Viscofil București - AS Dunăreana GINAV Giurgiu x - x CFR BTA București - IMG București x - x Petrolul Poieni - ASIC București x - x
SERIE 6 ROUND 29 Mecanica fină București - ASA Chimia Brazi Ploiești x - x Avicola Crevedia - Electrica Titu x - x Muscelul Câmpulung - Minerul Filipeștii de Pădure x - x Metalul Filipeștii de Pădure - Minerul Șotânga x - x Electrica Fieni - Tehnometal București x - x Forestierul Băbeni - Progresul Energia București x - x IUPS Chitila - Electronistul Curtea de Argeș x - x Unirea Pitești - Cimentul Fieni x - x
SERIE 7 ROUND 29 Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt - Constructorul TCI Craiova x - x Viitorul CSȘ Drăgășani - Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin x - x Dierna Orșova - Mecanizatorul Șimian x - x Progresul Corabia - Petrolul Țicleni x - x Constructorul Șoimii Craiova - Dacia Cozia Călimănești x - x Minerul Mătăsari - Progresul Băilești x - x Petrolul Stolna - Metalurgistul Sadu x - x IOB Balș - Recolta Stoicănești x - x
SERIE 8 ROUND 29 CFR Victoria Caransebeș - CSM Vagonul Arad x - x Energia Auto Timișoara - Minerul Moldova Nouă x - x Minerul Anina - UM Timișoara x - x Petrolul Arad - CSM Lugoj x - x Automecanica Reșița - Strungul Chișineu Criș x - x Motorul IMA Arad - CSM Caransebeș x - x AS Sânmartinul Sârbesc - Unirea Sânnicolau Mare x - x Minerul Oravița - Unirea Tomnatic x - x
SERIE 9 ROUND 29 Mureșul Explorări Deva - Metalurgistul Cugir x - x Metalul Aiud - Minerul Lupeni x - x Șoimii Lipova - Minerul Știința Vulcan x - x CFR Simeria - Textila Cisnădie x - x Energia Săsciori - Aurul Brad x - x Retezatul Hațeg - IPA Sibiu x - x CSU Mecanica Sibiu - Carpați Mârșa x - x Carpați Agnita - Automecanica Mediaș x - x
SERIE 10 ROUND 29 Precizia Săcele - IMASA Sfântu Gheorghe x - x Carpați Brașov - Minerul Bălan x - x Electro Sfântu Gheorghe - Cimentul Hoghiz x - x Metalul Târgu Secuiesc - Nitramonia Făgăraș x - x Rapid Miercurea Ciuc - Metalul Sighișoara x - x Progresul Odorheiu Secuiesc - Unirea Cristuru Secuiesc x - x Minerul Baraolt - Viitorul Gheorgheni x - x Relonul Săvinești - Carpați Covasna x - x
SERIE 11 ROUND 29 Industria Sârmei Câmpia Turzii - Steaua CFR Cluj x - x Minerul Șărmășag - Mureșul Luduș x - x CUG Cluj - Laminorul Victoria Zalău x - x Oțelul Reghin - Olimpia Gherla x - x IZOMAT Șimleul Silvaniei - Mecanica Bistrița x - x Sticla Arieșul Turda - Lacul Ursu Sovata x - x Chimia Năsăud - Metalotehnica Târgu Mureș x - x Laminorul Beclean - Metalul Reghin x - x
SERIE 12 ROUND 29 Oașul Negrești - Someșul Satu Mare x - x Minerul Baia Borșa - CIL Sighet x - x Minerul Șuncuiuș - Minerul Băița x - x Bradul Vișeu - Victoria Carei x - x Oțelul Oraș Dr. Petru Groza - Înfrățirea Oradea x - x Voința Oradea - Minerul Turț x - x Gloria Beiuș - Minerul Baia Sprie x - x Chimia Tășnad - CUPROM Baia Mare x - x
Round 30[edit]
DATE (1989, 06, 18) : https://adt.arcanum.com/ro/view/Sportul_1989_06/?pg=52&layout=s
SERIE 1 ROUND 30 Foresta Fălticeni - Metalul Rădăuți x - x Minerul Gura Humorului - CSM Bucecea x - x ITA Celuloza Piatra Neamț - Avântul Frasin x - x Cetatea Târgu Neamț - FORTUS Iași x - x Laminorul Roman - Metalul Roman x - x Metalul Botoșani - Steaua Minerul Vatra Dornei x - x Constructorul Iași - Aurora Târgu Frumos x - x Carpați Gălănești - Zimbrul Siret x - x
SERIE 2 ROUND 30 Mecanica Vaslui - Viitorul Vaslui x - x Steaua Mecanică Huși - Gloria CFR Galați x - x Proletarul Bacău - Victoria CFR Tecuci x - x Textila Buhuși - MECON Gheorghe Gheorghiu-Dej x - x Știința NAVROM Galați - Petrolul Moinești x - x Unirea Negrești - Partizanul Bacău x - x CSM Borzești - Mecano Sport Galați x - x ȘN Galați - Minerul Comănești x - x
SERIE 3 ROUND 30 ASA Buzău - Olimpia Râmnicu Sărat x - x Foresta Gugești - Hidrotehnica Buzău x - x Celuloza Adjud - Arrubium Măcin x - x ȘN CSS Tulcea - Laminorul Brăila x - x Progresul Isaccea - Granitul Babadag x - x Petrolul Berca - Victoria Țăndărei x - x Petrolul Ianca Brăila - CS Progresul Brăila x - x Chimia Buzău - Autobuzul Voința Odobești x - x
SERIE 4 ROUND 30 Olimpia Slobozia - Unirea Slobozia x - x Montana Sinaia - Victoria Lehliu x - x ISCIP Ulmeni - Petrolul Băicoi x - x Viitorul Chirnogi - Unirea Urziceni x - x Progresul CSȘ Medgidia - Unirea Câmpina x - x Victoria Florești - Portul Constanța x - x CONPREF Constanța - ȘN Oltenița x - x Victoria Munteni Buzău - Voința ICS Medgidia x - x
SERIE 5 ROUND 30 IMG București - Autobuzul București x - x CSM Unirea Alexandria - Petrolul Poieni x - x Metalul București - ROVA Roșiori x - x AS Dunăreana GINAV Giurgiu - CFR BTA București x - x ASIC București - Viscofil București x - x Automatica București - Danubiana București x - x MECON București - Petrolul Roata de Jos x - x Chimia Victoria Turnu Măgurele - FCM Victoria Giurgiu x - x
SERIE 6 ROUND 30 Progresul Energia București - Mecanica fină București x - x Electrica Titu - Metalul Filipeștii de Pădure x - x Cimentul Fieni - Muscelul Câmpulung x - x Electronistul Curtea de Argeș - Unirea Pitești x - x ASA Chimia Brazi Ploiești - IUPS Chitila x - x Tehnometal București - Forestierul Băbeni x - x Minerul Șotânga - Electrica Fieni x - x Minerul Filipeștii de Pădure - Avicola Crevedia x - x
SERIE 7 ROUND 30 Constructorul TCI Craiova - Minerul Mătăsari x - x Mecanizatorul Șimian - Progresul Corabia x - x Termoconstructorul Drobeta Turnu Severin - Dierna Orșova x - x Metalurgistul Sadu - IOB Balș x - x Progresul Băilești - Petrolul Stolna x - x Dacia Cozia Călimănești - Sportul Muncitoresc Drăgănești Olt x - x Petrolul Țicleni - Constructorul Șoimii Craiova x - x Recolta Stoicănești - Viitorul CSȘ Drăgășani x - x
SERIE 8 ROUND 30 CSM Vagonul Arad - Motorul IMA Arad x - x UM Timișoara - Petrolul Arad x - x Unirea Sânnicolau Mare - Minerul Oravița x - x Unirea Tomnatic - Energia Auto Timișoara x - x CSM Caransebeș - AS Sânmartinul Sârbesc x - x Strungul Chișineu Criș - CFR Victoria Caransebeș x - x CSM Lugoj - Automecanica Reșița x - x Minerul Moldova Nouă - Minerul Anina x - x
SERIE 9 ROUND 30 Automecanica Mediaș - Mureșul Explorări Deva x - x Minerul Știința Vulcan - CFR Simeria x - x Metalurgistul Cugir - Metalul Aiud x - x Carpați Mârșa - Carpați Agnita x - x IPA Sibiu - CSU Mecanica Sibiu x - x Aurul Brad - Retezatul Hațeg x - x Textila Cisnădie - Energia Săsciori x - x Minerul Lupeni - Șoimii Lipova x - x
SERIE 10 ROUND 30 IMASA Sfântu Gheorghe - Carpați Brașov x - x Minerul Bălan - Electro Sfântu Gheorghe x - x Carpați Covasna - Precizia Săcele x - x Viitorul Gheorgheni - Relonul Săvinești x - x Unirea Cristuru Secuiesc - Minerul Baraolt x - x Metalul Sighișoara - Progresul Odorheiu Secuiesc x - x Nitramonia Făgăraș - Rapid Miercurea Ciuc x - x Cimentul Hoghiz - Metalul Târgu Secuiesc x - x
SERIE 11 ROUND 30 Steaua CFR Cluj - Minerul Șărmășag x - x Metalul Reghin - Industria Sârmei Câmpia Turzii x - x Mureșul Luduș - CUG Cluj x - x Metalotehnica Târgu Mureș - Laminorul Beclean x - x Lacul Ursu Sovata - Chimia Năsăud x - x Mecanica Bistrița - Sticla Arieșul Turda x - x Olimpia Gherla - IZOMAT Șimleul Silvaniei x - x Laminorul Victoria Zalău - Oțelul Reghin x - x
SERIE 12 ROUND 30 Someșul Satu Mare - Bradul Vișeu x - x Minerul Băița - Oașul Negrești x - x CUPROM Baia Mare - Minerul Baia Borșa x - x Minerul Baia Sprie - Chimia Tășnad x - x Minerul Turț - Gloria Beiuș x - x Înfrățirea Oradea - Voința Oradea x - x Victoria Carei - Oțelul Oraș Dr. Petru Groza x - x CIL Sighet - Minerul Șuncuiuș x - x